ARTBUD Materiały budowlane

Przyssawki do płyt betonowych są niemal niezbędne w pracy brukarzy. To dzięki nim można sprawnie i precyzyjnie wykonywać prace związane z układaniem czy demontażem elementów bruku. Na rynku można znaleźć różne modele. Jak zatem wybrać ten dla nas najodpowiedniejszy? Warto skorzystać z kilku porad, które sprawią, że nasz nowy sprzęt nie będzie wiązać się z rozczarowaniem.

Chwytak wzdłużny do krawężników Zipper ZI-PTH600 Chwytak wzdłużny do krawężników Zipper ZI-PTH600

Wymiary: 1032 x 534 x 340 mm.
Max. szerokość otwarcia 600 mm
Waga brutto 9,4 kg
Wymiary opakowania 350 x 400 x 400 mm

Producent: ZIPPER / KMA
Cena: 360,00 zł (netto: 292,68 zł )
szt.
zobacz więcej

Kleszcze i chwytaki do bruku

Jeżeli planujesz prace brukarskie w swoim ogrodzie lub też jesteś fachowcem świadczącym usługi z zakresu układania chodników i ścieżek, to powinieneś wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, które ułatwią Ci pracę. Nie tylko szybciej dostrzeżesz efekt końcowy, ale też każda czynność będzie wykonana z większą precyzją i dokładnością, co przekłada się na trwałość powierzchni i jej estetyczny wygląd. Wśród narzędzi, których będziesz potrzebować, są chwytaki i kleszcze brukarskie oraz imaki brukarskie do kostki. Ich zadaniem jest przede wszystkim podnoszenie kotki brukowej, jednocześnie jednak może służyć do ich przewożenia, czego przykładem jest chwytak do mechanicznego transportu.

Chwytaki do bruku dla łatwości i precyzji prac brukarskich

Chwytaki do bruku służą do ręcznego podnoszenia krawężników. Możemy wybrać chwytak wzdłużny, boczny bądź chwytak poprzeczny zawieszany. Różnią się stroną, którą chwytany jest podnoszony element. Dzięki temu z łatwością wybierzesz narzędzie najlepiej pasujące do warunków pracy. Alternatywą dla chwytaków są kleszcze brukarskie. Mają kształt szczypiec, wyposażone są w dwa ruchome ramiona, które działają na zasadzie dźwigni. Niektóre modele są przystosowane dodatkowo w centralny uchwyt pozwalający na przymocowanie chwytaków i kleszczy np. do koparki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wykonywać swoją pracę przy mniejszym wysiłku i w krótszym czasie.

Chwytaki ręczne w większych firmach zastępowane są chwytakami mechanicznymi umożliwiającymi załadunek i rozładunek całych warstw krawężników.

Chwytaki do płyt ażurowych i inne proponowane przez nas warianty

W naszej ofercie znajdziesz akcesoria i maszyny brukarskie, które wybierane są przez fachowców i specjalistów, jednak równie dobrze sprawdzą się w użytku prywatnym. Chwytak do płyt ażurowych może być również wykorzystany do podnoszenia oraz układania trylinki. Ma niewielką wagę i jest bardzo uniwersalny, idealny do użytku prywatnego.

Na uwagę zasługuje chwytak do płyt jumbo MIMAL. Może być wykorzystany na kilka sposobów. Przeznaczony jest on do obsługi przez dwie lub cztery osoby, a także do montażu przy koparce bądź innej podobnej maszynie. W ofercie również imaki brukarskie do kostki.

Na co zwrócić uwagę wybierając chwytak przyssawkowy?

Potrzeby osób z branży brukarskiej różnią się w zależności od zakresu prac, które wykonują. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu warto przeanalizować jego cechy, które zadecydują o tym, czy dany chwytak sprawdzi się w naszym przypadku.

Chwytak próżniowy – rodzaj chwytaka 

Na rynku dostępne są chwytaki próżniowe do płyt unoszone mechaniczne, a także chwytaki podnoszone ręczne. Te pierwsze wybierane są najczęściej przez duże firmy brukarskie. Z chwytaków ręcznych mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które chcą poprawić bruk na swoim ogrodzie czy przy posesji.

Maksymalny udźwig chwytaka – próżniowe przyssawki do płyt

Decydując się na zakup chwytaka, warto zastanowić się nad tym, jakiego maksymalnego udźwigu potrzebujemy. W mniejszych firmach brukarskich czy wśród osób prywatnych sprawdzą się maszyny, których maksymalny udźwig wynosi od 85 kg. Większe firmy mogą zdecydować się na chwytak przyssawkowy, który poradzi sobie z elementami ważącymi nawet 500 kg. Wybór udźwigu jest zależny od indywidualnych potrzeb.

Sprawdzony producent

Jeśli chcemy, aby chwytaki próżniowe do płyt charakteryzowały się długą żywotnością, były wytrzymałe, a także, żeby należycie wykonywały powierzone im zadanie, warto wybrać godnego polecenia producenta. Do takich marek można zaliczyć między innymi CATCHSHIFT, Probst czy Mimal.

Chwytak próżniowy do płyt betonowych – chwytak podciśnieniowy Mimalo

Przyssawki do płyt betonowych marki Mimal od wielu lat cieszą się sporą popularnością. Decydując się na wybór produktu pochodzącego od tego producenta, warto zwrócić uwagę na klasyczny ręczny chwytak Mimalo. Produkt sprawdzi się podczas przenoszenia różnych przedmiotów z płaską powierzchnią.

Co wyróżnia chwytak Mimalo?

  • udźwig do 85 kg przy bardzo małych wymiarach sprzętu,
  • niska waga urządzenia,
  • gwarancja pewnego i bezpiecznego chwytu,
  • znajdująca się w komplecie bateria i ładowarka,
  • możliwość 1,5 h pracy na jednym naładowaniu.

Mickey 100 CATCHSHIFT – chwytak próżniowy 

Mickey 100 to urządzenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Jest najmniejszym modelem chwytaka, dostępnym w ofercie CATCHSHIFT. Największe zalety Mickey 100 to:

  • maksymalny udźwig wynoszący 100 kg,
  • czytelny układ sterowania,
  • współpraca z różnymi przyssawkami,
  • zapewnienie bezpieczeństwa pracy
  • możliwość ręcznego użytkowania przez 2 osoby, lub przy pomocy wózka.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium