ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania
Fuga Ceresit CE 43 wodoodporna, elastyczna Fuga Ceresit CE 43 wodoodporna, elastyczna

 11 kolorów, elastyczna do 20 mm, 5 lub 25 kg

Producent: CERESIT
Cena: 68,90 zł (netto: 56,02 zł )
Fuga epoksydowa na ogrzewanie podłogowe EPOXYD HQ Wim Fuga epoksydowa na ogrzewanie podłogowe EPOXYD HQ Wim

Gęstość zaprawy: 1,75 g/cm³
Czas przydatności do użycia gotowej zaprawy: 20–30 minut
Czas wstępnego utwardzenia: 24 godz.
Pełna wytrzymałość chemiczna: po 14 dniach
Opakowania 1kg, 2 kg

Producent: WIM
Cena: 95,94 zł (netto: 78,00 zł )
( 1 kg = 95,94 zł )
zobacz więcej
Fuga szeroka CE 35  Ceresit Fuga szeroka CE 35 Ceresit

Zaprawa Ceresit CE 35 służy do spoinowania płytek ceramicznych i kamiennych (oprócz marmuru), opak. 25 kg

Producent: CERESIT
Cena: 98,90 zł (netto: 80,41 zł )

Informacje o fugach do płytek.
Proces układania płytek za każdym razem należy zwieńczyć fugowaniem. Dlatego też oferujemy Państwu szeroki wybór produktów do fugowania dostępnych w dziale „Fugi do płytek”. Znajdują się tu produkty pochodzące od najlepszych producentów – między innymi ATLAS, CERESIT, BOLIX, IZOHAN, WEBER czy KERAKOLL – co gwarantuje najwyższą jakość fug. Klienci mają do wyboru tradycyjne zaprawy fugowe, fugi silikonowe, elastyczne, epoksydowe, a nawet brokatowe i inne. Znajdą tu Państwo także impregnaty ochronne do płytek, które stosuje się przed wykonaniem fugowania.

Wybierając idealny produkt dla siebie z działu „Fugi do płytek”, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj płytek, a także miejsce, w jakim mają być płytki układane. Powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry, jak ścieralność, nasiąkliwość czy mrozoodporność. Dobieramy te cechy do parametrów układanych płytek – a więc skoro na tarasie używamy twardego, mrozoodpornego gresu o małej nasiąkliwości – niech takimi cechami odznacza się zastosowana fuga. Z kolei w miejscach, gdzie fugi narażone są na pęknięcia – np. narożniki, dylatacje, kabiny prysznicowe itp. - warto stosować fugi elastyczne, na przykład silikonowe. Są one ponadto wygodniejsze w użyciu, gdyż nie wymagają rozrabiania i posiadają wygodny aplikator. Są one również odporne na pleśń i grzyby, co sprawia, że doskonale nadają się do łazienki. Bez względu na wybrany rodzaj fugi, klienci mają do dyspozycji szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu każde pomieszczenie z płytkami może zyskać jeszcze ciekawszy charakter.


Właściwości i zastosowanie fugi epoksydowej

Układanie płytek niemal nieodłącznie wiąże się z użyciem fugi – jest to bowiem najczęściej stosowana metoda na wykończenie ścian czy podłóg z ceramiką, gresem i tym podobnymi materiałami. Fuga odgrywa podwójną rolę. Z jednej strony zabezpiecza ścianę oraz zapewnia odpowiednie właściwości użytkowe pomieszczenia, z drugiej natomiast ma ogromny wpływ na walory estetyczne aranżacji wykonanej z płytek ceramicznych.

Czym jest fuga epoksydowa i gdzie ją stosować

Fuga epoksydowa jest szczególnym rodzajem tego produktu. Przeznaczona jest ona przede wszystkim do miejsc o dużych wymaganiach – w których podłogi oraz ściany są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Ponadto, jest ona gruboziarnista, a jej aplikowanie wymaga dużych umiejętności – zdarza się, że fachowcy za jej położenie pobierają większą opłatę niż w przypadku tradycyjnej fugi cementowej. Źle zaaplikowana może nawet uszkodzić płytki, pozostawiając na nich nieestetyczne zabrudzenia, które tak naprawdę można usunąć jedynie w sposób mechaniczny, który w konsekwencji zarysuje powierzchnię płytek, a więc skaże je na skucie. Ze względu na swoje właściwości fuga epoksydowa polecana jest przede wszystkim do takich miejsc, jak różnego rodzaju przedsiębiorstwa, zakłady mechaniczne, pracownie chemiczne, baseny – mówiąc krótko, wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko kontaktu powierzchni płytek z wodą, zabrudzeniami, kwasami i środkami chemicznymi. W przypadku mieszkań może być ona dobrym wyborem zwłaszcza w łazience oraz w kuchni.

Właściwości fugi epoksydowej

Fuga epoksydowa odznacza się szczególnymi parametrami jakościowymi, które są w stanie ochronić jej strukturę niemal przed każdym uszkodzeniem. Jeśli więc wysoka jakość jest dla nas priorytetem – zainwestujmy nieco więcej niż w fugę cementową. Fuga epoksydowa jest całkowicie odporna na wpływ wody (nie przepuszcza jej i nie wchłania pary wodnej) oraz środków chemicznych i kwasów. Podobnie w przypadku tłuszczu i innych substancji, które na zwykłej fudze pozostawiłyby zabrudzenia. Ponadto fuga epoksydowa szybciej zastyga i wymaga odpowiednich umiejętności, narzędzi oraz warunków podczas jej aplikowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium