ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Gips budowlany Dolina Nida 30 kg Gips budowlany Dolina Nida 30 kg

Gips budowlany  30kg Dolina Nida  do prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych do produkcji zapraw i prefabrykatów wewnątrz budynków

Producent: DOLINA NIDY
Cena: 25,45 zł (netto: 20,69 zł )
( 1 kg = 0,85 zł )
szt.
zobacz więcej
Gips ceramiczny GC-4I NOWY LĄD/DOLINA NIDY Gips ceramiczny GC-4I NOWY LĄD/DOLINA NIDY

Gips Ceramiczny „ Nowy Ląd ” stosuje się głównie w przemyśle ceramicznym do wyrobu form do odlewania modeli oraz w budownictwie do robót zdobniczych i wykończeniowych (sztukaterie i sztablatury), jako spoiwo do zapraw gipsowych,

Producent: NOWY LĄD
Cena: 36,90 zł (netto: 30,00 zł )
( 1 kg = 1,85 zł )
szt.
zobacz więcej
Gips szpachlowy DOLINA NIDY 25 kg Gips szpachlowy DOLINA NIDY 25 kg

Gips szpachlowy DOLINA NIDY uniwersalne spoiwo, przeznaczone do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach.

Ułatwia uzupełnianie ubytków w murze oraz wypełnianie drobnych pęknięć i rys tynku.

Producent: DOLINA NIDY
Cena: 31,99 zł (netto: 26,01 zł )
( 1 kg = 1,28 zł )
szt.
zobacz więcej

Gips modelarski
Gips modelarski stosuje się do tworzenia modeli lub jest to jeden ze składników mieszanek szpachlowych. Składa się w dużej mierze z półwodnego siarczanu wapnia. Jego konsystencja odznacza się małym uziarnieniem, dzięki czemu bez większych problemów uzyskuje się jednolitą powierzchnię i odlew.

Przygotowanie gipsu jest bardzo proste. W tym celu wsypuje się potrzebną ilość do wiaderka z przygotowaną wcześniej czystą wodą. Proporcje gipsu i wody powinny być takie, jakie zaleci producent. Kolejnym krokiem jest mieszanie całości aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Należy spieszyć się z jej rozlewaniem, gdyż po 10 minutach jej plastyczność ulegnie dużemu zmniejszeniu, przez co powstaną problemy z formowaniem pożądanych kształtów.

Chcąc w tym samym pojemniku przygotować kolejną mieszankę gipsu z wodą, należy go starannie oczyścić, aby zaczyn wiązał się tak samo długo jak za pierwszym razem. Czas wiązania rozpoczyna się mniej więcej po 6 minutach od odstawienia zaprawy, a kończy po około pół godziny. Gips modelarski pakowany jest w workach papierowych, składających się z trzech warstw, powlekanych PWL. Wszystkie dostępne rodzaje gipsów, spełniają wymagane przepisy, a także świadectwa z zakresu higieny radiacyjnej. Zalecane jest, aby worki z gipsem przechowywać w suchych miejscach, w których nie istnieje zagrożenie wilgocią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium