Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producent
Cena
-
od
do
Kominki na drewno
Moc nominalna 6,4kW maksymalna » 9,0kW waga » 47,0kg
Wymiary pieca (mm) – 500 /470/ 920
nominalna moc cieplna – 7,32 kW
górne wyprowadzanie spalin fi 120 mm
Moc nominalna 9,5 kW Maks. Ilość zużytego paliwa na godzinę 2,8 kg / h
Średnica komina 120 mm
Minimalny ciąg kominowy 12 Pa
Wymiary (W x S x G) 930 x 330 x 360 mm
Maks. Ilość zużytego paliwa na godzinę 2,7 kg / h
Średnica komina 120 mm
Nominalna moc grzewcza: 5kW Maksymalna moc grzewcza: 7kW Paliwo: drewno, brykiety + węgiel niskokaloryczny
Moc nominalna: 5 kW Moc maksymalna: 7 kW
Maksymalna moc grzewcza: do 70 m2
Wymiary pieca: wysokość - 91cm / szerokość - 48cm / głębokość - 39cm
nominalna moc grzewcza: 9,70 kW maks. moc grzewcza: 12,00 kW
klasa efektywności energetycznej: A
Max moc grze. 10 kW( 100 m2 ) Sprawność: 74,2%
Opał: drewno, brykiety + węgiel niskokaloryczny
wymiary (mm)– 430/460/740
nominalna moc cieplna – 7,5 kW
górne wyprowadzanie spalin fi 120 mm
wymiary (mm)– 330 /360/ 815
nominalna moc cieplna – 6,5 kW
górne wyprowadzanie spalin fi 120 mm
Nom. moc grze. 6 kW (60m2) Maks. moc grze.10 kW (100m2)
Wymiary pieca (wys. x szer. x głęb.): 95 x 45 x 40
Maks. moc grzewcza: 10 kW (100m2) Produkt Polski
Wymiary pieca (wys. x szer. x głęb.): 89 x 47 x 43 cm
Ciepło domowego kominka
Sposobów na ogrzewanie budynków jest obecnie całe mnóstwo. Coraz częściej korzysta się z alternatywnych źródeł energii, jak energia słoneczna czy też wiatr. Ich popularność jest związana z trendem na budowę inteligentnych domów i domów pasywnych. Nadal jednak największą ilość zwolenników ma drewno. Jest ono wykorzystywane jako materiał budowlany, a także jako paliwo. Możliwość wykorzystania go w domu przy okazji wspaniałego kominka w salonie pociąga za sobą wiele zalet i korzyści nie tylko estetycznych, ale też ekonomicznych.
Wybieramy obudowę do kominka
Skoro już zdecydowaliśmy się na kominek w domu, należy się zastanowić nad jego obudową – czy interesują nas obudowy kominkowe z kamienia, jak marmurowa obudowa kominka czy może wykonane z cegły lub kafli? Zmierzamy w kierunku nowoczesności czy pozostajemy wierni klasyce i tradycji?
Bez wątpienia największą trwałością charakteryzują się obudowy kominkowe z kamienia. To synonim solidności i długoletniego użytkowania. Wielu specjalistów twierdzi nawet, że dobra konserwacja obudowy powoduje, że jest ona praktycznie niezniszczalna. Kamień jest materiałem niepalnym, a więc pod wpływem wysokiej temperatury nie zmienia swojego koloru i kształtu. Wykazuje się dużą odpornością na zarysowania i pęknięcia. Wraz z upływem czasu zmienia się, kamień się starzeje, ale można uznać, że im jest starszy, tym piękniejszy. Obudowy kominkowe z kamienia po kilku latach nabierają nowych walorów estetycznych. Nie jest to ich wada, a wręcz zaleta.
Nowoczesne obudowy kominkowe także mogą być wykonane z tego znanego od wieków materiału budowlanego i konstrukcyjnego. Warto podkreślić, że każda nawet gotowa obudowa kominka z kamienia jest unikatem, jest jedyna w swoim rodzaju. To pozwala na tworzenie niezwykłych i oryginalnych aranżacji, niepowtarzalnych w swoim wyglądzie salonów. Kamień umożliwia wykonywanie ciekawych zdobień, co jest charakterystyczne dla stylowych aranżacji wnętrz. Kominki mogą być prawdziwymi dziełami sztuki, będącymi ozdobą samą w sobie. Jeżeli jednak preferujemy proste kształty, gładkie powierzchnie, to nie musimy rezygnować z kamienia. Polerowane płyty kamienne idealnie komponują się z wnętrzem w stylu nowoczesnym. Takie obudowy kominkowe z kamienia doskonale współgrają z elementami dekoracyjnymi ze szkła i innych