ARTBUD Materiały budowlane

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym charakteryzują się kosze parkowe blaszane ?

Trudno wyobrazić sobie, by w parkach miejskich miało zabraknąć koszy na śmieci. Są one niezbędne do tego, by utrzymać w tych zielonych miejscach porządek, a ponadto ich estetyczny i ciekawy wygląd sprawia, że stają się także ważnym elementem tak zwanej małej architektury parku. Z tych też powodów w każdym parku kosze na śmieci powinny stać rozmieszczone co kilka metrów. A najlepiej sprawdzają się w tym celu kosze parkowe blaszane.

Proponujemy Państwu wysokiej jakości kosze na śmieci, które pochodzą od znanych i renomowanych producentów. Dzięki temu wszystkie kosze na śmieci metalowe zewnętrzne z naszego asortymentu będą wytrzymałe, solidne i trwałe, odpowiednio dbając o czystość przestrzeni publicznej. Warto bowiem pamiętać, że każdy kosz uliczny przyczyni się do kształtowania w społeczeństwie postaw względem prawidłowego wyrzucania śmieci.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zalety parkowych koszy metalowych

Kosze wykonane z blachy charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością, funkcjonalnością oraz ciekawym designem. Materiał, z jakiego są one wykonane, jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza deszczu. Powierzchnia kosza jest pokryta farbą antykorozyjną, dzięki czemu produkt ten nie zardzewieje. Blacha może zostać pomalowana na dowolnie wybrany przez klienta kolor. Ponadto metalowe kosze

te są lekkie oraz wygodne w użyciu. To wszystko sprawia, że kosze na śmieci metalowe są tak często spotykanym elementem przestrzeni publicznej.

Rodzaje metalowych koszy parkowych

Mówiąc o rodzajach parkowych koszy metalowych, najlepiej jest przyjąć za kryterium podziału sposób opróżniania. Tym samym wyróżnić można:

  • kosze parkowe opróżniane przez obrót pojemnikiem,
  • kosze parkowe opróżniane przez zdjęcie pojemnika,
  • kosze parkowe z wyjmowanym wiaderkiem.

Można także dokonać podziału blaszanych koszy na śmieci, biorąc pod uwagę sposób ich montażu. Na podstawie tego kryterium wyróżnia się przede wszystkim parkowe kosze na śmieci wolnostojące, w tym takie które są kotwione do podłoża (dzięki temu nie przewracają się, a osoby niepowołane nie mogą łatwo zmienić ich lokalizacji). Są także parkowe kosze na śmieci, które umieszczone są na stojakach.

Parkowe kosze na śmieci wykonane z blachy ocynkowanej różnią się między sobą także innymi detalami. Mogą na przykład posiadać przykrywkę, zadaszenie, klapkę, popielnicę czy też stojaki o finezyjnych kształtach. Coraz popularniejsze stają się także kosze, w których metal jest łączony z innymi tworzywami, zwłaszcza z drewnem. Oczywiście trzeba uwzględnić także fakt, że różnią się one między sobą pojemnością.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą – z pewnością posiadamy kosz na śmieci, który spełni Państwa oczekiwania.

Dlaczego warto wybierać uliczne śmietniki stalowe ?

Dlaczego śmietniki uliczne są takie ważne w każdym mieście? Przede wszystkim pozwalają one łatwo zachować porządek, a to podstawa do tego, by miasto mogło zostać uznane za przyjazne dla mieszkańców. Ale to nie jedyne zadanie, jakie mają do spełnienia uliczne kosze na śmieci. Obecnie bowiem kosze na śmieci są tak projektowane, by mogły również pełnić funkcję istotnego elementu tak zwanej małej architektury miasta. Doskonale sprawdzają się w tym celu śmietniki uliczne wykonane ze stali. Te dostępne są bowiem w bogatej gamie rozmiarów, kształtów, rodzajów i kolorów. Zatem kosz na śmieci metalowy będzie nie tylko funkcjonalnym, ale i stylowym elementem przestrzeni publicznej.

Zalety stalowych śmietników ulicznych

Wykorzystywana do produkcji śmietników stal charakteryzuje się wysokimi walorami jakościowymi i estetycznymi. Przede wszystkim takie kosze na śmieci są odporne na uszkodzenia oraz wpływ warunków atmosferycznych, zwłaszcza deszczu i śniegu (na co pozwala pokrycie powierzchni farbą antykorozyjną). Dzięki temu, ustawiając taki pojemnik przy ulicach, można mieć pewność, że będzie on sprawdzać się bez zarzutów przez długi czas. Po drugie, lekkość tego materiału sprawia, że użytkowanie śmietników jest wyjątkowo łatwe i komfortowe – i to nie tylko z perspektywy przechodniów, ale też z punktu widzenia pracowników opróżniających metalowe śmietniki.

Stalowe śmietniki uliczne mogą zostać pokryte farbą o dowolnym kolorze. Zwykle odbywa się to metodą proszkową. Z kolei plastyczność charakteryzująca metal sprawia, że poszczególne elementy koszy na śmieci mogą posiadać zarówno proste, jak i finezyjne kształty. Zatem odpowiednio dobrany kosz metalowy na odpady pięknie dopasuje się do przestrzeni miasta.

Rodzaje metalowych śmietników ulicznych

Wśród ulicznych koszy na śmieci wykonanych ze stali wyróżnić można produkty o różnym sposobie obsługi oraz opróżniania. Dostępne są modele z przykrywkami, klapkami, otworami do wrzucania śmieci lub też otwarte. Z kolei, biorąc pod uwagę system opróżniania, najbardziej popularne są warianty opróżniane za pomocą obracania lub zdejmowania pojemnika. Są także modele posiadające oddzielne, wyciągane wiaderka, a także kosze wolnostojące. Mówiąc o względach estetycznych ulicznych śmietników, warto również zaznaczyć, że coraz większą popularność zdobywają modele łączące stal z drewnem lub innymi materiałami.

Nie można zapominać o tym, jak ważną rolę pełni kosz metalowy na śmieci, umieszczony w przestrzeni miejskiej, parkowej i każdej innej – jest to również funkcja estetyczna, która powinna prowadzić do spójnej i pięknej przestrzeni

Oczywiście przy wybieraniu koszy do wyrzucania i segregacji odpadów najważniejsze są jego wymiary, funkcjonalności oraz parametry, a także cena. Musi być on przede wszystkim niezwykle wytrzymały, solidny i trwało, jako że będzie służył w przestrzeni otwartej i ogólnodostępnej, narażonej na działanie różnych szkodliwych czynników. Nie można jednak zapominać, że powinien do niej pasować pod względem wizualnym i estetycznym – tylko biorąc pod uwagę jego stylową estetykę, będziemy mogli stworzyć spójną, harmonijną i piękną przestrzeń dla mieszkańców miasta. Każdy kosz na śmieci metalowy z naszej oferty został stworzony także z myślą o wysokich walorach estetycznych.

Oferujemy Państwu profesjonalne doradztwo z zakresu doboru produktów z naszego asortymentu tak, aby jak najlepiej spełniały Państwa potrzeby i oczekiwania – chętnie podzielimy się swoją wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem

Zachęcamy do zapoznania się z produktami oferowanymi przez nasz sklep internetowy. W przypadku pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i tym samym rozwieją wszelkie wątpliwości, pomagając znaleźć dla Państwa najlepszy kosz na śmieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium