ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Piwniczka ogrodowa ze sklepieniem łukowym lub prostym Piwniczka ogrodowa ze sklepieniem łukowym lub prostym

szerokość: 2,40 m
długość: 3,00 - 3,50 m
wysokość (w szczycie) 2,47-2,78 m.

Producent: Betonex
Cena: Na zapytanie (netto: 0,01 zł )

Piwniczki ogrodowe betonowe

Estetycznie wyglądające, trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów piwniczki ogrodowe betonowe, to funkcjonalne ziemianki, które są dostępne w różnych rozmiarach. Produkty te można montować, zarówno na posesjach prywatnych, jak i nieopodal osiedli mieszkaniowych.

Bezpieczne w użyciu, gotowe ziemianki ogrodowe, to konstrukcje, które można dopasować do powierzchni posiadanej działki, ogrodu lub też posesji należącej do wspólnoty mieszkaniowej lub dewelopera. Produkty te wyróżniają się okrągłym stropem, otwartym z przodu. Konstrukcja ta może być osadzona na płycie betonowej lub prefabrykowanej, dostarczanej w komplecie. Osoby zainteresowane posiadaniem takich produktów, jak między innymi piwniczka ogrodowa, mogą zdecydować się także na wyższe zabudowy z tak zwaną misą podwyższającą. Ma ona wysokość zewnętrzną +/- 40 cm, a wewnętrzną +/- 33 cm. Misa podwyższająca, podobnie jak płyta podłogowa, może być wyposażona w trzy otwory o różnych średnicach. Tworzą one wewnątrz danej piwniczki ogrodowej specyficzny mikroklimat, który sprzyja przechowywaniu w niej wina i innych napojów alkoholowych, jak również wybranych artykułów spożywczych. Odpowiednio dobrana ziemianka ogrodowa, którą można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej, może posiadać płytę czołową z drzwiami. Ten element konstrukcji ma wytrzymałe i bardzo solidne zawiasy, wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym wilgoci powodującej proces korodowania. Płyta czołowa z drzwiami, stanowi zabezpieczenie wejścia do wybranego modelu ziemianki ogrodowej, co chroni jej wnętrze przed dostaniem się do niego osób niepowołanych. Niektóre modele takich produktów, jak ziemianka betonowa, mogą posiadać dodatkowo schody żelbetonowe, przeznaczone do bezproblemowego montażu w skarpie.

Piwniczki ogrodowe betonowe – solidne konstrukcje

Nowoczesna piwniczka betonowa może składać się z płyty przedniej w wersji zaokrąglonej lub o kształcie kanciastym. Płyta zaokrąglona może mieć szerokość u dołu +/- 3,20 m lub 4 m. Dostępne są również płyty przednie o wymiarach niestandardowych, dopasowane do indywidualnych preferencji danego klienta. Każda z wyżej wymienionych płyt posiada obrys zewnętrzny u góry i po bokach, z zapasem minimalnym wynoszącym od 30 do 40 cm. Jest to bardzo przydatne po zasypaniu piwniczki ziemią, ponieważ płyta przednia stanowi wówczas zabezpieczenie przed jej gwałtownym osuwaniem się. Wytrzymała konstrukcja, którą posiada ziemianka betonowa, wyposażona jest w płytę frontową, mocowaną do elementu głównego wybranego modelu piwniczki, przy pomocy solidnych śrub rzymskich. Dodatkowo płyta frontowa jest uszczelniona pianką i zaprawą o potwierdzonej wodoszczelności. Piwniczka ogrodowa, którą można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, ma poziom zabudowy płyty podłogowej, dobierany indywidualnie do potrzeb i warunków gruntowych, jakie posiada klient. Umożliwia to zainstalowanie wybranego modelu piwniczki betonowej z uwzględnieniem ukształtowania terenu, co jest szczególnie ważne w niektórych regionach Polski.

Jakie zalety mają gotowe ziemianki ogrodowe?

Gotowe ziemianki ogrodowe, dostępne w naszym zróżnicowanym asortymencie, mogą być izolowane na różne sposoby, w zależności od przeznaczenia tych konstrukcji, warunków glebowych czy głębokości zabudowy. Przy typowych rozwiązaniach można stosować izolacje typu izolbeton lub żelbeton. Zasypywanie wybranego modelu piwniczki ogrodowej należy wykonać piaskiem. Czynność tę przeprowadza się etapami. Zewnętrzne warstwy, którymi powinna być zasypana wybrana przez klienta ziemianka betonowa, mogą składać się odpowiednio dobranego materiału sypkiego. Osoby, którym zależy na posiadaniu funkcjonalnej ziemianki ogrodowej, mogą dobudować do niej schodki posiadające kratkę na płycie spoczynkowej lub też prefabrykowane. Schodki betonowe o wysokości od podstawy 85 cm, 105 cm, a nawet 140 cm, mogą być na stałe połączone z konstrukcją danej ziemianki. Udogodnieniem w konstrukcji schodków są kratki odpływowe, wykonane z ocynkowanej stali. Mufa do odprowadzania wody w postaci kratki odpływowej, jest rozwiązaniem dedykowanym bardzo wymagającym klientom, którzy pragną całkowicie wyeliminować problem gromadzenia się opadów atmosferycznych, zalegających nieopodal używanej przez nich ziemianki betonowej. Dostępne w naszym asortymencie gotowe ziemianki ogrodowe ze sklepieniem łukowym lub prostym, to niebanalne elementy architektury ogrodowej, które mogą także zdobić posesje przynależne do wspólnot mieszkaniowych i osiedli, na których znajdują się szeregowe domki jedno i wielorodzinne.

Wybrany model produktu, którym jest ziemianka betonowa, wyróżnia się trwałą konstrukcją, a także odpowiednią grubością ścian, co wpływa na temperaturę, jaka panuje wewnątrz danej piwniczki. Dzięki temu może być to podręczny magazyn żywności, głównie przetworów domowych i produkowanego w warunkach domowych alkoholu, wymagających przechowywania w niskiej temperaturze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium