ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania

Nowoczesne przepompownie ścieków

Przydomowa przepompownia ścieków to idealny wybór dla budynków bez podłączenia do miejskiej sieci sanitarnej. Oferowane przez nas rozwiązanie świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie zbiornik nie może odprowadzać ścieków w sposób grawitacyjny. W asortymencie mamy wewnętrzne i zewnętrzne przepompownie ścieków. Oferujemy zróżnicowane modele, dzięki czemu łatwo dobierzesz przepompownię o potrzebnych parametrach. Staranność wykonania oraz wysokiej jakości materiały gwarantują długie i niezawodne działanie. Sprawdź dostępne przepompownie ścieków. Zadbaj o sprawne odprowadzanie nieczystości z budynku.

Przepompownia zewnętrzna do ścieków Aqualift F Basic Mono STF 1300 PL Kessel Przepompownia zewnętrzna do ścieków Aqualift F Basic Mono STF 1300 PL Kessel

Liczba pomp: 2 Moc (P1) 1,3 kW 
Wydajność max. 21 m3 /h ścieki z fekaliami
Wysokość podnoszenia 10 m
Dopływ Ø 110/160

Producent: KESSEL
Cena: 6 499,00 zł (netto: 5 283,74 zł )
szt.
zobacz więcej
Przepompownia wewnętrzna do ścieków Aqualift F Basic Tronic SPF 1300 230 V Kessel Przepompownia wewnętrzna do ścieków Aqualift F Basic Tronic SPF 1300 230 V Kessel

Moc (P1) 1,5 kW
Tryb pracy S3-15%
Wydajność max. 28 m3 /h
Wysokość podnoszenia max. 8,5 m

Producent: KESSEL
Cena: 6 299,00 zł (netto: 5 121,14 zł )
szt.
zobacz więcej
Przepompownia do ścieków Aquapump Small Mono Basic GTF 600 Kessel Przepompownia do ścieków Aquapump Small Mono Basic GTF 600 Kessel

1 pompa ścieki bez fekalii Pompa: GTF 600
maks. wydajność tłoczenia: 12 m3/h
zewnętrzna

Producent: KESSEL
Cena: 3 479,00 zł (netto: 2 828,46 zł )
szt.
zobacz więcej
Obudowa przepompowni ścieków zbiornik z PE DN800 220-260 teleskopem i pokrywą Obudowa przepompowni ścieków zbiornik z PE DN800 220-260 teleskopem i pokrywą

Wysokość – 220cm + 40cm teleskop
Średnica – DN 800
Średnica teleskopu – DN600

Producent: Studzienki
Cena: 2 499,00 zł (netto: 2 031,71 zł )
szt.
zobacz więcej
Obudowa przepompowni ścieków OP800/2,2 z teleskopem i pokrywą Obudowa przepompowni ścieków OP800/2,2 z teleskopem i pokrywą

Wysokość 2,2 m
Średnica 0,8 m 

 

Cena: 2 099,00 zł (netto: 1 706,50 zł )
szt.
zobacz więcej

Rodzaje przepompowni ścieków

Przepompownia ścieków może być zlokalizowana wewnątrz domu lub na zewnątrz. Czym różnią się oba te rodzaje? Przepompownia wewnętrzna wymaga pomieszczenia o odpowiedniej wielkości, które zapewni potrzebną przestrzeń serwisową. Jednocześnie konieczne jest wykonanie niecki pod przepompownię oraz szczelne połączenie z płytą podłogi.

Dużą popularnością wśród klientów cieszy się przepompownia zewnętrzna. Do jej prawidłowej instalacji potrzebne jest spełnienie określonych wytycznych dotyczących posadowienia zbiornika w gruncie. Według przepisów Ministra Infrastruktury w przypadku zabudowy jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacyjnej przydomowa przepompownia powinna być umieszczona w odległości 5 m od budynków i 2 m od granicy działki. Podczas montażu należy uwzględnić następujące czynniki:

  • głębokość dopływu,
  • pojemność użyteczną zbiornika,
  • klasę obciążeń włazu,
  • wymagania związane z wodami gruntowymi.

Dzięki szczegółowej specyfikacji technicznej naszych przepompowni ścieków nie będziesz mieć problemu z wyborem odpowiedniego rozwiązania.

Przydomowa przepompownia – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Podczas wyboru przepompowni ścieków bardzo ważne jest znalezienie urządzenia o odpowiedniej wysokości podnoszenia medium. Istotnym parametrem jest również wartość przepływu wyrażona w liczbie litrów tłoczonego medium przez sekundę. Przydomowa przepompownia powinna mieć przepływ większy o 10-20% od maksymalnego przepływu ścieków w rurze odprowadzającej. Dzięki temu możliwe jest sprawne odprowadzanie nieczystości. Nieprawidłowy dobór przepływu może skutkować zalaniem przepompowni i wybiciem nieczystości na powierzchnię.

Kolejnym istotnym parametrem jest zapewnienie odpowiedniej prędkości przepływu ścieków w rurze tłocznej. Powinna ona wynosić minimum 0,7 m/s. Przy mniejszej wartości rośnie ryzyko zapchania kanalizacji. W naszej ofercie mamy przepompownie zewnętrzne i wewnętrzne, które dopasujesz do wymaganej specyfikacji.

Przepompownia ścieków – największe zalety oferowanych produktów

Potrzebna Ci sprawdzona przepompownia zewnętrzna? Proponujemy model Aquapump Small Mono Basic GTF 600 marki Kessel. To przydomowa przepompownia do ścieków bez fekaliów. Urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości polietylenu. Przepompownia została wyposażona w wytrzymałą pokrywę z tworzywa sztucznego, zawór zwrotny oraz płaszczyzny do podłączenia odpływu, odpowietrzenia i rury osłonowej na przewody elektryczne. Przepompownia ścieków Kessel jest wyposażona w pompę z wirnikiem Vortex.

Na karcie produktu udostępniamy szczegółową specyfikację techniczną oraz parametry przepompowni ścieków Kessel. Jej pojemność użytkowa wynosi 20 litrów. Urządzenie spełnia wymagania normy EN 12050-2. Przepompownia ścieków jest wyposażona w pompę GTF 600 o maksymalnej wydajności 12 m3/h. Urządzenie ma stopień ochrony IP68.

To tylko jeden z szerokiej gamy produktów dostępnych w naszej ofercie. Potrzebna Ci przepompownia wewnętrzna? Na naszej stronie znajdziesz odpowiedni model. Dzięki zróżnicowaniu parametrów z łatwością dobierzesz urządzenie ekonomiczne, a przy tym bardzo wydajne.

Trwała i solidna obudowa przepompowni

Twoja przepompownia potrzebuje solidnej obudowy? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. W naszej ofercie znajdziesz obudowę przepompowni ścieków z teleskopem i pokrywą. Nasz flagowy model ma całkowitą pojemność 1100 litrów. Produkt jest wykonany z wysokiej klasy polietylenu. Ten rodzaj tworzywa jest odporny na działanie niekorzystnych czynników i zachowuje optymalne parametry przez wiele lat. Obudowa przepompowni posiada certyfikat jakości. Teleskopowe zakończenie obudowy przepompowni jest dużym ułatwieniem dla wykonawcy. Umożliwia regulację wysokości obudowy względem poziomu gruntu. Obudowa przepompowni może być zakończona włazem z polietylenu lub żeliwa. W ofercie mamy produkty o różnej średnicy. Dzięki szczegółowej specyfikacji technicznej bez trudu wybierzesz obudowę przepompowni dopasowaną do indywidualnych wymagań projektu.

Sprawdź przydomowe przepompownie ścieków dostępne w naszej ofercie. Wybierz optymalne rozwiązanie i zapewnij sobie sprawne odprowadzanie nieczystości z budynku

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium