ARTBUD Materiały budowlane

ISOVER TDPT płyta izolacyjna akustyczna z wełny mineralnej do izolacji posadzek i ścian

Wysyłka w: 5-7 dni
ID: 36970
Kod produktu: 36970
Cena: 339,90 zł 276.34
Cena netto: 276,34 zł
ilość opak.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.64471 (Ilość ocen: 0)

Opis

Płyta izolacyjno-akustyczna z wełny mineralnej  TDPT ISOVER  do izolacji posadzek i ścian

Płyta z wełny mineralnej TDPT Isover, wyróżnia się wysokim parametrem sztywności dynamicznej, co sprawia że jest ona najlepszą izolacją akustyczną od dźwięków uderzeniowych, spośród wszystkich wełen mineralnych dostępnych na rynku. Dzięki tym właściwościom, jest też bardzo często wykorzystywana na stropach i posadzkach,  gdzie obok zalet akustycznych, gwarantuje odpowiednią twardość i odporność na pękanie wylewki.
Płyty izolacyjne TDPT są produkowane z wełny mineralnej szklanej. Płyty TDPT są odporne na gryzonie, szkodniki drewna, są hydrofobowe. TDPT jest produktem o doskonałej izolacyjności cieplnej oraz akustycznej w zakresie absorpcji dźwięków uderzeniowych oraz powietrznych. Sztywność dynamiczna płyt izolacyjnych dla różnych grubości jest podana w tabeli. Najlepsze (najniższe) wartości SD wśród wełen mineralnych to gwarancja doskonałej izolacyjności akustycznej. Niska ściśliwość CP2 i najwyższa klasa tolerancji grubości dla wełen mineralnych T7 (jednocześnie najostrzejsza dla materiałów izolacyjnych wykorzystywanych przy podłogach) umożliwia bezpieczne stosowanie pod cienkowarstwowe wylewki - brak spękań i niższe koszty.
 
Cena dotyczy  1 opakowania, 11,52 m płyty o grubości 15 mm.
 
Prosimy o wybór odpowiedniej grubości.
 

ZASTOSOWANIE

Płyty z wełny mineralnej szklanej ISOVER TDPT są przeznaczone do wykonania izolacji akustycznej i termicznej w podłogach pływających typu lekkiego, ciężkiego oraz suchych. Wytyczne montażowe Celem uzyskania odpowiednio stabilnej i równej powierzchni pod podłogę pływają- cą, przed ułożeniem płyt ISOVER TDPT należy wyrównać wszelkie nierówności podłoża.

MONTAŻ

Montaż płyt TDPT polega na właściwym przycięciu kolejnych płyt i następnie układaniu ich na powierzchni podłogi na „mijankę”, w taki sposób, aby dokładnie dopasować jedną płytę do drugiej. Nie wolno pozostawić żadnych pustych miejsc w izolacji. Po wypełnieniu całej powierzchni stropu płytami TDPT należy je zabezpieczyć warstwą rozdzielającą - szczelną folią budowlaną lub innym zalecanym do tego celu materiałem zabezpieczającym izolację przed przedostaniem się do warstwy wełny wylewki/jastrychu oraz wody zarobowej. Warstwę rozdzielającą wywija się na ściany powyżej planowanej podłogi pływającej. Warstwy podłogi pływającej należy oddylatować od elementów konstrukcyjnych (ściany, słupy)
oraz instalacyjnych (np. pion instalacji c.o.)


PAKOWANIE I TRANSPORT

Wełna mineralna szklana ISOVER TDPT musi być podczas transportu i składowania zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych, głównie zalania wodą.
 
 
 

  

 

 

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium