ARTBUD Materiały budowlane

Wkład kominkowy Aqua Tar Comfort+stojak z płaszczem wodnym. Moc: 16, 20 lub 24 kW (zł/szt)

ID: 11670
Kod produktu: 11670
Cena: 5 199,00 zł 4226.83
Cena netto: 4 226,83 zł
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9 (Ilość ocen: 0)

Opis

Wkład kominkowy Aqua Tar  Comfort+stojak 16 kW 
z płaszczem wodnym
 
 
 
 
 
 
 
Wkład kominkowy Aqua Tar  Comfort+stojak 20 kW 
 
Wkład kominkowy Aqua Tar  Comfort+stojak 24 kW 
z płaszczem wodnym
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym produkcji firmy Tarnava nie wymagają
żadnych dodatkowych uszczelnień. Część frontowa z kanałami powietrznymi(20) wkładu kominkowego wykonane jest z żeliwa szarego, metodą odlewa nia w formach piaskowych a płaszcz wodny wykonany jest z blachy stalowej o grubości 5mm łączonej metodą spawania. W części frontowej wkładu kominkowego po prawej i lewej stronie znajdują się kanały, którymi dostarczane jest powietrze do komory spalania płynnie regulowane przepustnicami (9,9.1). Powietrze rozprowadzone jest dwoma pionowymi i jedną górną poziomą szczeliną umiejscowioną w obrysie ramy drzwiczek co powoduje omywanie szyby żaroodpornej chroniąc ją przed nadmiernym zadymieniem tzw. efekt czystej szyby.
Drzwiczki(8) wykonane są z żeliwa w których zamontowana jest szyba żaroodporna(6) uszczelniona uszczelką żaroodporną . Uszczelnienie drzwiczek i korpusu jest za pomocą precyzyjnie wykonanych powierzchni stykowych, co eliminuje możliwość rozszcz wodnymelnienia komory spalania i ciągłe wymiany uszczelek. Do zamykania drzwiczek służy zarzutka klamki(7) , którą należy delikatnie obrócić z pomocą „zimnego klucza„ (dostarczany jako wyposażenie) aż zatrzyma się na zgrubieniu ramy drzwiczek - nie uderzać w zarzutkę!.
W dolnej części frontu umieszczona jest szuflada popielnika(13) zamykana dwoma zaciskami(10) – szuflada powinna być zamknięta w celu uniknięcia niekontrolowanego napływu powietrza od komory spalania. W dolnej części komory spalania znajduje się ruszt żeliwny popielnika(18) oraz pionowy ekran żeliwny(14) zapobiegający osuwaniu się polan na szybę i wypadaniem rozżarzonego paliwa na podłogę podczas otwierania drzwiczek. W tylnej w górnej części komory spalania umiejscowiony jest deflektor wodny(15) , który jest jednocześnie deflektorem dymnym służącym do zawracania nie spalonych gazów do przedniej części komory gdzie wypływające powietrze z górnej szczeliny nawiewnej miesza się z tymi gazami i następuje proces dopalania. Nad deflektorem wodnym(15) w górnej strefie komory paleniskowej , wspawane są płomieniówki(5) z rur grubościennych o średnicy zewnętrznej 42mm , stanowiącą integralną część płaszcza wodnego. Komorę spalania w górnej części zamyka strop wodny w którym jest zamontowany pionowy czopuch dymny(4) o średnicy 200mm. W zewnętrznej powierzchni górnego stropu wodnego znajdują się dwa króćce prawy(2) i lewy(1) o średnicy 1” jako zasilające w wodę grzewczą jak również do podłączenia rury bezpieczeństwa z naczyniem zbiorczym otwartym oraz króciec (3) o średnicy 3/4” do podłączenia termometru, manometru. W dolnej części płaszcza wodnego na bocznych ścianach wmontowane są króćce powrotne wody grzewczej , prawy(11)i lewy(12 ) o średnicy 1” w tym do jednego z niewykorzystanych króćców podłącza się rurę wzbiorczą do naczynia wzbiorczego.
Wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest usadowiony trwale na stalowym stojaku(17) na czterech nogach w których każdy posiada śrubę regulacyjną , służącą do dokładnego wypoziomowania wkładu. Górna, pozioma część stojaka wykonana jest z profilu o odpowiednim przekroju i została wykorzystana jako kanały doprowadzające powietrze pod przepustnice(18) . Do tylnego górnego profilu stojaka wspawany został króciec (16) z rury stalowej o średnicy 120mm, przeznaczonej do połączenia przewodu doprowadzającego powietrze z zewnątrz pomieszczenia. Do króćca (16) można podłączyć dmuchawę nawiewną ze zmienną prędkością obrotową co jest jednoznaczne ze zmienną ilością dostarczania powietrza do komory spalania, regulowaną odpowiednim sterownikiem. Można również podłączyć zamiast dmuchawy, elektryczną przepustnicę powietrza regulowaną również przez odpowiedni sterownik.

Uwaga: w przypadku zamontowania elektrycznej dmuchawy nawiewnej lub przepustnicy elektrycznej, pokrętła (9,9.1) przepustnic ustawić w pozycji maksymalnego otwarcia tj. pokrętła w pozycji pionowej.

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym firmy Tarnava są malowane specjalną farbą termoutwardzalną, odporną na wysokie temperatury .

W celu prawidłowej eksploatacji wkładów kominkowych należy je odpowiednio zabudować, zwracając szczególną uwagę na właściwe usytuowanie wewnątrz pomieszczenia, z bezpośrednią możliwością podłączenia przewodu kominowego i odpowiednim napływem powietrza do spalania oraz dostępem do połączeń hydraulicznych i zamontowanych podzespołów . Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym powinny być montowane przez uprawnione specjalistyczne firmy.
 
Transport i rozpakowanie wkładu kominkowego z płaszczem wodnym .
Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym „TARNAVA” są odpowiednio przygotowane do transportu i zabezpieczone tak aby zminimalizować ewentualne uszkodzenia podczas przewozu i rozładunku. Wkłady kominkowe należy transportować w pozycji pionowej. Przed rozpakowaniem wyjąć elementy opako wania, w miejscu montażu wkładu kominkowego. Producent nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia urządzeń w transporcie ze sklepu lub magazynu do klienta, w czasie rozładunku i instalacji wkładu.

Opał
Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym „ TARNAVA” są przystosowane do spalania drewna z drzew liściastych. Zalecanym paliwem są polany drzew liściastych o zwartej strukturze (twarde) takich jak: grab, dąb, jesion, klon, brzoza, wiąz, buk, lipa.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium