ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania

Frezarki stolarskie to narzędzia, które umożliwiają precyzyjną obróbkę drewna. W ofercie sklepu internetowego Artbud.pl znajdują się wyłącznie frezarki stolarskie renomowanych, doświadczonych i sprawdzonych dostawców, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że oferowane narzędzia charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością.

Frezarka do drewna górnowrzecionowa 1900W KD1683 230V KRAFT&DELE Frezarka do drewna górnowrzecionowa 1900W KD1683 230V KRAFT&DELE

Moc:1900W
Zasilanie: 230V / 50Hz
Prędkość obrotowa bez obciążenia:11.000 - 30.000 rpm
Regulacja obrotów: 5-cio stopniowa
Maksymalna głębokość cięcia: 52mm
Waga:4 kg

Producent: KRAFT & DELE
Cena: 242,96 zł (netto: 197,53 zł )
szt.
zobacz więcej
Frezarka dolnowrzecionowa stołowa FS 200 Holzmann Frezarka dolnowrzecionowa stołowa FS 200 Holzmann

Wymiary blatu 690 x 480 mm
Średnica wrzeciona  30 mm
Średnica max. narzędzia pracy 200 mm
Moc silnika S1 2,8 kW / 3,9 kW
Waga/Waga z opakowaniem 150/155 kg
Wymiary dł x szer x wys 730x520x680 mm

Producent: HOLZMANN / KMA
Cena: 9 495,00 zł (netto: 7 719,51 zł )
szt.
zobacz więcej
Frezarka dolnowrzecionowa stołowa TFM610V HOLZMANN Frezarka dolnowrzecionowa stołowa TFM610V HOLZMANN

Moc silnika S1 1500 W
Napięcie     230V / 50Hz
Wymiar stołu 610 x 360 mm
Wysokość stołu 310 mm
Przedłużenie stołu 210 x 360 mm
Wymiary całkowite 1035 x 690 x 555 mm

Producent: HOLZMANN / KMA
Cena: 1 495,00 zł (netto: 1 215,45 zł )
szt.
zobacz więcej
Frezarka górnowrzecionowa krawędziowa wycinarka PM-FGW-2000M Powermat Frezarka górnowrzecionowa krawędziowa wycinarka PM-FGW-2000M Powermat

Waga: 4.5 kg
Moc znamionowa: 2000W
Napięcie zasilania: 230V/50Hz
Średnice frezów: 6mm / 8mm
Skok zespołu frezowego: 35mm
Głębokość frezowania: do 50mm

Producent: POWERMAT
Cena: 184,50 zł (netto: 150,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Frezarka z wymiennym wrzecionem Holzmann FS160SOLID Frezarka z wymiennym wrzecionem Holzmann FS160SOLID

Moc silnika S1: 2200 W
Napięcie: 400 V lub 230 V
Wymiary dł x szer x wys: 640x660x1250 mm

Producent: HOLZMANN / KMA
Cena: 6 798,00 zł (netto: 5 526,83 zł )
szt.
zobacz więcej
Frezarka stolarska SF-40/1500 - Proma Frezarka stolarska SF-40/1500 - Proma

 

Wysokość robocza 315 mm
Rozmiar stołu 610 x 360 (1 030 x 360) mm
Napięcie 230 V
Masa 32 kg

Producent: PROMA
Cena: 1 945,00 zł (netto: 1 581,30 zł )
szt.
zobacz więcej
Frezarka stolarska TFS-100/30 Proma Frezarka stolarska TFS-100/30 Proma

 

Rozmiar pierścienia stołu           190, 135, 100, 80 mm
Długość posuwu                       830 mm
Rozmiar stołu posuwnego          605 x 480 mm
Pochylenie wrzeciona                -5° do 30° mm

 

 

 

Producent: PROMA
Cena: 11 359,00 zł (netto: 9 234,96 zł )
szt.
zobacz więcej
Frezarka stolarska TFS-90/30 Proma Frezarka stolarska TFS-90/30 Proma

 

Rozmiar pierścienia stołu 120 mm
Długość posuwu 560 mm
Rozmiar stołu posuwnego 320 x 220 mm
Maksymalna średnica narzędzia nad stołem 200 mm
Maksymalna średnica narzędzia pod stołem 100 mm
Średnica otworu w stole 160 mm
Długość wrzeciona 95 mm

Producent: PROMA
Cena: 9 800,00 zł (netto: 7 967,48 zł )

Frezarki do drewna - charakterystyka i zastosowanie

Drewno należy do jednego z najczęściej wykorzystywanych materiałów do wytwarzania najróżniejszych konstrukcji, elementów wyposażenia czy drobnych przedmiotów. Z drewna wykonuje się domy szkieletowe, letniskowe i narzędziowe, większość mebli i elementów wykończeniowych wnętrz, a także mniejsze przedmioty użytkowe, którymi posługujemy się na co dzień. Nic więc dziwnego w tym, że narzędzia do obróbki drewna cieszą się tak dużą popularnością i znajdują zastosowanie zarówno na poziomie amatorskim i hobbystycznym, jak i profesjonalnym. Z urządzeń będą korzystali miłośnicy majsterkowania, którzy lubią samodzielnie wykonywać i obrabiać powierzchnię różnych elementów drewnianych, jak i profesjonaliści, którzy w warsztacie zawodowo realizują tego rodzaju usługi. Na rynku są dostępne urządzenia, które można wykorzystywać do pracy przy drewnie - wśród nich znajdują się frezarki.

Są to elektronarzędzia, które znacząco usprawniają i przyspieszają obróbkę wybranego materiału, w tym przypadku drewna. Co ważne, frezarki dają osobom z nich korzystającym wiele ciekawych, przydatnych, a nawet zaskakujących możliwości. Maszyny wykonują frezowanie, które stosowane jest głównie w meblarstwie i wytwarzaniu różnego typu przedmiotów czy elementów dekoracyjnych, choć nie tylko. Tak więc frezarka do drewna z powodzeniem może być wykorzystywana do wykańczania, zaokrąglania i dekorowania brzegów i kantów przedmiotów, a także do robienia kanałów i otworów pod zawiasy. Najważniejszym elementem frezarek, który umożliwia wykonywanie frezów, jest frez. Jest to wymienna część frezarki, którą mocuje się na głowicy maszyny i to właśnie od niej zależy rodzaj i zakres wykonywanej pracy.

Na rynku można znaleźć różne frezarki do drewna, które nie tylko charakteryzuje inna moc, ale także odmienna ilość wrzecion czy ich usytuowanie. Frezarka może mieć zatem jedno lub dwa i więcej wrzeciona. Natomiast na podstawie ich umieszczenia wyróżniamy:

  • frezarki dolnowrzecionowe - tutaj wrzeciono znajduje się pod stołem, przez co ten rodzaj frezarek jest niebezpieczny w obsłudze i polecany bardziej doświadczonym użytkownikom, stosuje się je przy frezowaniu profilowym,
  • frezarki górnowrzecionowe - wrzeciono umieszczone jest nad stołem, taka frezarka służy do wykonywania frezu zewnętrznego lub też wewnętrznego na całej powierzchni obwodu,
  • frezarki równowrzecionowe.

Warto wiedzieć, że największą popularnością cieszą się frezarki górnowrzecionowe, w których wrzeciona umieszczone są nad stołem roboczym. Używane przede wszystkim do obróbki krawędzi półek i krzywizn, świetnie radzą sobie również z wykonywaniem rowków do połączeń drewnianych oraz przy wykańczaniu profili narożnych.

Wysokiej jakości frezarka do drewna

Stawiamy wyłącznie na renomowanych, doświadczonych oraz sprawdzonych dostawców, dzięki czemu w naszej ofercie znajdą Państwo jedynie frezarki do drewna odznaczające się wysoką jakością. Za każdą z nich stoi zaufany producent, który od lat znany jest z dostarczania niezawodnych, bezpiecznych i wydajnych produktów w tym zakresie. Dzięki temu niezależnie od tego, na którą frezarkę się Państwo ostatecznie zdecydują, mogą mieć pewność, że będzie to korzystna i przyszłościowa inwestycja zarówno dla majsterkowiczów-amatorów, jak i profesjonalistów świadczących usługi z tego zakresu prac. Każde urządzenie z naszej oferty będzie solidne, wytrzymałe oraz trwałe, a ich jakość potwierdzają certyfikaty i atesty.

Bogaty wybór produktów

Chcemy, aby nasi Klienci bez problemu mogli znaleźć w naszej ofercie interesujące ich produkty, dlatego stale ją uzupełniamy i poszerzamy o nowe sprzęty. Dzięki temu z pewnością posiadamy na stanie frezarkę, której Państwo poszukują. Zachęcamy do zapoznania się z opisami poszczególnych produktów, których zakres informacji ułatwi Państwu podjęcie decyzji. W przypadku pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu - nasi eksperci z chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Państwu wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Frezarka do drewna 

W ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele modeli frezarek stolarskich, w tym frezarki stołowe do drewna, które pozwalają na precyzyjną i wygodną obróbkę materiału. Każda frezarka stolarska w ofercie sklepu internetowego Artbud.pl pochodzi od zaufanych producentów, którzy są znani z dostarczania niezawodnych, bezpiecznych i wydajnych produktów w tym zakresie.

Frezarka stolarska – maszyna do obróbki drewna

Frezarki stolarskie to urządzenia służące do obróbki drewna, zarówno miękkiego, jak i twardego. To maszyny, które pracują na zasadzie obróbki skrawaniem i pozwalają na obróbkę powierzchni płaskich oraz kształtowych, takich jak koła zębate, gwinty czy rowki.

Frezarki składają się z frezów, czyli ostrzy skrawających o różnym kształcie, w zależności od rodzaju obróbki. Wyróżnia się frezy walcowe, tarczowe, palcowe i kształtowe, a także frezy walcowo-czołowe, kątowe i specjalne. Frezarki stolarskie mają mocny stół wykonany z żeliwa, co zapewnia stabilność podczas pracy. Regulacja nachylenia i wysokości wrzeciona umożliwia szerokie zastosowanie frezarek stolarskich. Takie frezarki są używane w wielu gałęziach przemysłu do obróbki drewna, metali, tworzyw sztucznych czy betonu. Dzięki dużej różnorodności frezów możliwe jest uzyskanie różnych kształtów i rozmiarów obrabianych powierzchni.

Frezarki do drewna górnowrzecionowe

W naszej ofercie znajdują się między innymi frezarki do drewna górnowrzecionowe. To narzędzia, które służą przede wszystkim do obróbki drewna, chociaż z powodzeniem zastępują szereg innych narzędzi ręcznych. Urządzenia te pozwalają na obróbkę drewna w różnych kształtach, tworzenie rowków o różnej geometrii oraz fazowanie krawędzi.

Frezarki do drewna górnowrzecionowe wyposażone są we wrzeciono umieszczone nad stołem, dzięki czemu umożliwiają łatwą obróbkę większych elementów drewnianych. Wyróżnia się frezarki jednowrzecionowe oraz wielowrzecionowe, choć do obróbki drewna wykorzystuje się przede wszystkim frezarki jednowrzecionowe.

Frezarki do drewna dolnowrzecionowe

W sklepie Artbud.pl znajdują się w ofercie także frezarki do drewna dolnowrzecionowe. To rodzaj frezarek, w których wrzeciono z narzędziem znajduje się poniżej stołu roboczego. To maszyny o dużej mocy, zwykle stosowane w profesjonalnych zakładach stolarskich do obróbki drewna w celu tworzenia skomplikowanych elementów i detali o wysokim stopniu skomplikowania. Warto pamiętać, że frezarki dolnowrzecionowe są dostępne w różnych modelach, w tym jednowrzecionowych i wielowrzecionowych. Każdy z nich ma swoje zastosowanie w zależności od wymagań i potrzeb użytkownika.

Jeśli poszukujesz frezarki stolarskiej lub frezarki stołowej do drewna, to oferta sklepu Artbud.pl na pewno Cię zainteresuje. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem frezarek stolarskich i wybór narzędzi, które spełnią Twoje wymagania. 

Sprawdź naszą ofertę już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium