ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Kołnierz ogniochronny PROMASTOP-FC MD Kołnierz ogniochronny PROMASTOP-FC MD

W jednym tekturowym opakowaniu znajduje się taśma o długości 3200 mm, po 7 sztuk klamer zamykających A i B oraz 21 sztuk uchwytów mocujących C.

Producent: PROMAT
Cena: 1 399,00 zł (netto: 1 137,40 zł )
Kołnierz ogniochronny ASTRO COLLAR na rurę z tworzywa sztucznego fi 32-250 mm EI 240 ALFASEAL (1 szt) Kołnierz ogniochronny ASTRO COLLAR na rurę z tworzywa sztucznego fi 32-250 mm EI 240 ALFASEAL (1 szt)

 Kołnierze składają się z zewnętrznej obudowy w kształcie opaski, wykonanej z blachy stalowej o grubości 1,0 mm zabezpieczonej antykorozyjnie powłoką malarską w kolorze czerwonym 

Producent: ALFASEAL
Cena: 64,90 zł (netto: 52,76 zł )
zobacz więcej

Oferta kołnierzy ogniochronnych
Nasza oferta kołnierzy ogniochronnych to szeroki wybór rozmiarów wśród produktów pochodzących od najlepszych producentów.

Dysponujemy także klamrami mocującymi: krótkimi i długimi. Pierwsze z nich mają długość 5 cm, natomiast drugie są dwa razy dłuższe. To dwa najpopularniejsze rozmiary kołnierzy.

Wśród kołnierzy ogniochronnych znajdą Państwo takie o średnicach 55 mm, ale też na przykład takie o wynoszącej 20 cm średnicy.

Oferta składa się z asortymentu pochodzącego od firm takich jak Astro Color, Promat, Pyroplex PPC4. Najlepsze marki to pewność udanego zakupu i długoletnie używanie bez niespodzianek.

Kołnierz ogniochronny

Kołnierze ogniochronne stosuje się do zabezpieczenia przejść poszczególnych rur z PVC, PP, PE, HDPE, ABS, UPVC, a także tych wykonanych ze stali lub miedzi. Oprócz tego, można go montować w przejściach kombinowanych, składających się z wełny mineralnej.

Zewnętrzna budowa kołnierza przypomina opaskę, która wykonana została z cienkiej blachy stalowej. Blacha ta koniecznie musi być wcześniej potraktowana środkami o właściwościach chroniących przed rdzą. Obecna jest tu także specjalna powłoka, której głównym ze składników jest grafit.

Kołnierz ogniochronny charakteryzuje się solidną konstrukcją, gdyż zbudowany jest z najlepszej gatunkowo stali. Obudowa zawiera zamek, który służy do połączenia końców kołnierza. Dodatkową funkcją zamka jest stabilizacja kołnierza na rurze.

Kołnierz ogniochronny zakłada się w ścianach, składający się w przeważającej części z cegły pełnej, betonu zwykłego lub komórkowego. Również ściany z lekkich płyt dobrze znoszą zainstalowany kołnierz ogniochronny. W tego typu ścianach zakłada się na zewnątrz ściany. Kołnierz ogniochronny można go montować w stropach żelbetowych. W tym wypadku stosuje się metodę jednostronną od stropu żelbetowego. Również i tutaj kołnierz ochronny zakłada się na zewnątrz ściany.

Kołnierze ogniochronne można nabyć w rozmaitych długościach średnicy. Wśród tak dużego wyboru, bezproblemowe staje się znalezienie właściwego modelu pasującego do posiadanej rury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium