ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Blog

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków drenażowa? Porady i informacje

0
Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków drenażowa? Porady i informacje

W dzisiejszych czasach, kiedy dbałość o środowisko staje się coraz bardziej istotna, coraz większą popularność zyskują przydomowe oczyszczalnie ścieków. Te innowacyjne systemy, zwane także oczyszczalniami przydomowymi, stanowią skuteczne rozwiązanie dla osób mieszkających w miejscach, gdzie brak jest dostępu do publicznej sieci kanalizacyjnej. Jednym z najbardziej ekologicznych i efektywnych typów oczyszczalni przydomowych jest oczyszczalnia ścieków drenażowa.

czytaj całość »

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – wszystko, co musisz wiedzieć

0
Przydomowa oczyszczalnia ścieków – wszystko, co musisz wiedzieć

W dobie nowoczesnych połączeń kanalizacyjnych raczej rzadko korzysta się z przydomowych oczyszczalni ścieków, jednak czasem okoliczności takie jak brak możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej wymagają jej zastosowania. W dzisiejszym artykule przybliżymy nieco temat przydomowych oczyszczalni ścieków, opowiemy o rodzajach oczyszczalni oraz odpowiemy na pytania o cenę takiej inwestycji.    

czytaj całość »

Ekologiczne kotły na ekogroszek

0

Kotły na ekogroszekMianem ekogroszku określa się paliwo stałe, pozyskiwane z węgla kamiennego lub brunatnego i przeznaczone do wykorzystywania w kotłach retortowych. Ważne, aby węgiel ten był wysokokaloryczny i odznaczał się niską zawartością siarki, małą wody i substancji niepalnych, a także niską spiekalnością.

czytaj całość »

Kotły na ekogroszek

0

Kocioł na ekogroszekPiec centralnego ogrzewania to jedno z najważniejszych urządzeń montowanych w domach w naszym klimacie. Odpowiednio dobrany powinien zapewniać optymalną temperaturę w budynku, zabezpieczać przed chłodem i wilgocią. Ważne jest, aby był ekonomiczny oraz nie wymagał dużych nakładów pracy w sezonie grzewczym. Przykładem tego typu sprzętu są kotły z podajnikiem paliwa, np. ekogroszku.

czytaj całość »

Kotły zgazowujące drewno

0

Kocioł zgazowujący drewnoDrewno, ze względu na atrakcyjną cenę, to popularne, ale też wymagające paliwo. Spośród różnych kotłów umożliwiających spalanie tego surowca, wysoką sprawnością odznaczają się kotły zgazowujące. Dla jednych jest to rozwiązanie luksusowe, dla innych - inwestycja w przyszłość. 

czytaj całość »

Kotły i piece CO

0

Znajdziesz tutaj kotły co na gaz, olej opałowy, węgiel, miał, drewno, biomasę i inne. Tu chcemy wyróżnić kotły na pellet. Piece te posiadają dwie ciekawe zalety: obniżają koszty i chronią środowisko. Co więcej, zapewniają dużą wygodę. Ich zbiornik zapełnia się odpowiednim opałem nawet raz na 7-10 dni. Z kolei popiołu nie wypróżnia się w sezonie częściej niż raz na kilka tygodni - można spożytkować go jako nawóz naturalny w ogrodzie.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium