Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producent
Cena
-
od
do
Wiele narzędzi stolarskich da się zastąpić pracą ręczną. Graniczy jednak z cudem, by prowadzić warsztat stolarski i nie posiadać w nim okleiniarki. Duża część zleceń wymaga oklejania krawędzi wszelkiego rodzaju płyt. Okleiniarki występują w wielu wersjach. Od tych mniejszych przenośnych, po większe dostosowane do dużych warsztatów stolarskich.
Okleiniarki
do wąskich krawędzi idealna do prac montażowych oraz w warsztatach
moc silnika S1: 2200W
półautomatyczna okleiniarka do krawędzi
automatyczne obcinanie okleiny
Praktyczna okleiniarka ręczna do kantów
Moc silnika: 0,75 kW
Stół do strugania: 1215 x 183 mm
Średnica głowicy nożowej: Ø 61 mm
Wymiary noża: 153 x 17 x 2,4 mm
Maksymalna głębokość strugania: 3,175 mm
Maksymalna szerokość strugania: 152 mm
Wymiary: 1215 x 510 x 910 mm
Waga : 112 kg
Odległość od imaka noż do osi tokarki 9 mm
Długość elementu obrabianego 300 mm
Regulowany posuw poprzeczny tak
Maks.posuw podłużnego suportu 300 mm
Maks.posuw poprzecznego sup. 65 mm
Maks.posuw suportu nożowego 55 mm
Jaka okleiniarka?
Nic dziwnego, że większości kupujących może towarzyszyć dylemat zakupowy. Powstają liczne pytania dotyczące wielkości oklejarki czy wymaganych parametrów. W zależności od odpowiedzi można wyselekcjonować kilka wartych uwagi produktów.
Okleiniarka ręczna
Okleiniarka ręczna doskonale sprawdzi się do oklejania łuków oraz krawędzi prostych. Często stosowana do prac montażowych w mniejszych warsztatach stolarskich. Jednym z modeli rekomendowanych przez specjalistów, jest mobilna okleiniarka ręczna Holzmann KAM 65PRO. Szczególnie ważną cechą jest jej waga, która liczy jedynie 8,8 kg. Przystosowana jest do użycia w każdej chwili, ponieważ czas nagrzewania wynosi jedynie 4 minuty. Poradzi sobie z obróbką do wysokości krawędzi 65 mm. To w zupełności wystarcza do większości projektów. Wbudowany wyświetlacz okleiniarki krawędziowej wspiera regulację temperatury oklejarki. Producent Holzmann zadbał o oszczędność czasu pracy użytkownika. Dodatkowo ułatwiony jest dostęp do zbiornika z klejem, co pozwala na szybkie jego uzupełnienie. Długość kabla 5m sprawia, że urządzenie sięga praktycznie wszędzie, a jednocześnie nie sprawia trudności przy jego składaniu.
Okleiniarka hybrydowa
Kolejną okleiniarką do płyt meblowych jest model Stiler HJ 90-2. Pomimo że nazywana jest okleiniarką ręczną, można ją szybko przerobić na sprzęt stacjonarny poprzez użycie dołączonych do zestawu elementów. Stworzony został tutaj unikatowy system podwójnego kleju. Polega on na tym, że klej jest smarowany nie tylko na samą okleinę, ale również na powierzchnię klejonego materiału. To sprawia, że doklejona część przylega jeszcze mocniej. Do kontroli temperatury okleiniarki ręcznej służy wyświetlacz, który określa jej aktualną wartość.
Okleiniarka półautomatyczna
Okleiniarką do płyt meblowych o bardziej profesjonalnym zastosowaniu jest model
Holzmann KAM 535. Urządzenie to jest używane do projektów stolarskich o większych gabarytach oraz projektów, do których musi być przyklejona większa wydajność maszyny. Oklejarka figuruje jako półautomatyczna, co oznacza, że większość pracy ludzkich rąk zostaje zastąpionych przez okleiniarkę do krawędzi. Automatycznie dostosowuje temperaturę kleju oraz obcina krawędzie okleiny. Moc silnika okleiniarki krawędziowej 2200W sprawia, że okleiniarka do płyt meblowych pracuje niezwykle płynnie. Jeśli krawędzie są krzywolinijne, płynna praca okazuje się kluczowym czynnikiem precyzyjnego wykonania zadania. Waga okleiniarki do krawędzi 340 kg określa ją jako w pełni stacjonarną i przystosowaną do ciągłej pracy.