ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Kabina prysznicowa z hydromasażem Faro 80/90 Kerra Kabina prysznicowa z hydromasażem Faro 80/90 Kerra

Wymiary: Wysokość: 230 cm
Szerokość: 80 cm
Głębokość: 80 cm
Profile aluminiowe satyna

Producent: NOVOTERM
Cena: 1 731,90 zł (netto: 1 408,05 zł )
Kabina prysznicowa z hydromasażem i brodzikiem 152 x 87 cm Lena 150 Kerra Kabina prysznicowa z hydromasażem i brodzikiem 152 x 87 cm Lena 150 Kerra

Wymiary kabiny Lena 150: 152 x 87 x 223 cm
Wymiary brodzika: 152 x 87 x 52 cm
Wysokość brodzika 52cm
Głębokość brodzika 38cm

Producent: NOVOTERM
Cena: 2 555,00 zł (netto: 2 077,24 zł )
Kabina prysznicowa z hydromasażem Laguna 170 Kerra Kabina prysznicowa z hydromasażem Laguna 170 Kerra

Wymiary: 173 x 85 x 222 cm
Wymiary brodzika: 173 x 85 x 51 cm
Profile: aluminiowe, satyna
Drzwi: dwuskrzydłowe, przesuwane
Szkło: 5 mm, hartowane
Brodzik: akrylowy, biały ze zintegrowanym siedziskiem
Masaż: 8 dysz masażowych, natrysk górny i ręczny

Producent: NOVOTERM
Cena: 4 300,00 zł (netto: 3 495,93 zł )
Panel prysznicowy model 3220B Panel prysznicowy model 3220B

Minimalistyczny w formie panel, niczym nie zdradza potęgi odżywczego działania wody, którą dzięki niemu możemy odczuć. Stalowy panel o jedwabistej, metalicznej powłoce, świetnie komponuje się w każdej łazience, nie tylko ze względu na małe rozmiary, ...

Producent: IMPERIAL-GRASS
Cena: 290,00 zł (netto: 235,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Na co zwracać uwagę, wybierając kabinę prysznicową ?

Okazuje się, że zakup kabiny prysznicowej może być bardziej problematyczny niż wanny. Już sam fakt, w jakim miejscu chcemy taką kabinę postawić, będzie miał duży wpływ na to, jaki typ kabiny brać pod uwagę.

Kabina prysznicowa a jej lokalizacja
Jeśli mamy do zagospodarowania łazienkę o niewielkim metrażu, najlepsza okaże się kabina narożna. Jeśli jednak oszczędność miejsca nie jest dla nas priorytetem, mamy także do wyboru kabiny przyścienne, których jeden bok ma dokładnie taką szerokość, jak szerokość łazienki, czy kabiny wolnostojące, które można postawić niemal w każdym miejscu, nawet na środku pomieszczenia. Kabinę prysznicową można także umieścić we wnęce – wtedy wystarczą tylko same drzwi.

Rozmiar i kształt kabiny prysznicowej
W przypadku wielkości kabiny prysznicowej zwykle trzeba znaleźć taką opcję, które najlepiej połączy wygodę z możliwościami przestrzennymi danej łazienki. Najczęściej spotykane kabiny są dostosowane do brodzików, których boki wynoszą 80 lub 90 cm, ale są oczywiście także inne warianty do wyboru. Jeśli mamy możliwość wstawienia większej kabiny, zróbmy to – wówczas komfort korzystania z prysznica będzie dużo większy. Oczywiście zwróćmy też uwagę na to, czy kabina zmieści nam się w łazience na wysokość.

Jeśli zaś chodzi o kształt kabiny, to wyróżnić można dwie najczęściej spotykane wersje, czyli kabinę kwadratową oraz wielokątną – na ¼ koła. Pierwsza opcja polecana jest w sytuacjach, gdy zależy nam na większej oszczędności przestrzeni łazienki.

Sposób otwierania drzwi kabiny prysznicowej
To, jak otwierają się drzwi kabiny prysznicowej, będzie miało wpływ zarówno na wygodę, jak i na oszczędność miejsca oraz na walory estetyczne kabiny. Przede wszystkim musimy ustalić, czy chcemy drzwi uchylne czy też przesuwne. Pierwsza opcja wymagać będzie więcej przestrzeni – podczas otwierania drzwi nie mogą natrafiać na żadną przeszkodę. Oczywiście w każdym z tych dwóch wariantów wyróżnia się kilka opcji. Ogólnie na rynku dostępne są drzwi otwierane jednostronnie lub dwustronnie, drzwi harmonijkowe, zsuwane oraz dwustronnie zsuwane. Jeśli głównym kryterium doboru rodzaju drzwi ma mieć ich trwałość, to warto pamiętać o tym, że dłuższą żywotnością cieszą się drzwi rozchylane – ich zawiasy odznaczają się większą solidnością.

Jaki brodzik do kabiny prysznicowej
Oczywiście ten musi być dopasowany do kabiny pod względem wielkości i kształtu. Różne są natomiast do wyboru opcje głębokości. Można wybrać zarówno nowoczesny i elegancki brodzik płytki, jak i praktyczny brodzik o średniej głębokości czy nawet brodzik z siedziskiem – nie mówiąc już o tym, że spotykane są nawet kabiny z wanną w środku.

Materiał wykonania kabiny prysznicowej
To, z czego wykonana jest kabina, ma wpływ nie tylko na jej estetykę, ale i na trwałość. Chodzi tu przede wszystkim o to, z czego wykonane zostały ścianki kabiny. Klienci mają do wyboru szkło i akryl. Akryl jest materiałem tańszym, ale jednocześnie mniej trwałym i podatnym na zarysowania. Należy więc ustalić, co jest dla nas priorytetem – jakość (żywotność) kabiny czy możliwości finansowe.
 
Oferta kabin prysznicowych
Niesamowite rozwiązania do łazienek do nasza specjalność. W kategorii kabin prysznicowych oferujemy Państwu ogrom produktów, różniących się między sobą kształtem oraz wyposażeniem. Ci, którzy preferują rozwiązania klasyczne mogą wybierać spośród kabin kwadratowych oraz półokrągłych. Dla tych, którym zależy na zaoszczędzeniu, jak największej ilości miejsca w łazience przeznaczone są ścianki kabinowe, które montować można we wnękach. Osoby chcące mieć we własnym domu namiastkę luksusu mogą zdecydować się na jedną z wielu dostępnych w tej kategorii kabin natryskowo – masażowych. Zakupić można kabinę z możliwością montażu zarówno prawo-, jak i lewostronnego. Wśród modeli najbardziej luksusowych znajdą Państwo kabiny wyposażone w wentylator, oświetlenie, radio oraz słuchawki. Kąpiel w tak wyposażonym miejscu będzie czystą przyjemnością oraz niesamowitym odprężeniem po całym dniu pracy. Wszystkie dostępne w tej kategorii artykuły wyprodukowane zostały z bezpiecznego szkła. Chęć trafienia w gusta wszystkich klientów to nasz znak rozpoznawczy. To właśnie dlatego kategoria kabin prysznicowych jest tak szeroka i tak różnorodna. Dzięki temu każdy z Państwa ma szansę na znalezienie wymarzonej kabiny.

Czy warto wybrać asymetryczną kabinę prysznicową ?

Kabina prysznicowa to nie tylko narzędzie służące do codziennego prysznica. To także ważny element aranżacyjny łazienki, który wybieramy zwykle z myślą o długich latach użytkowania. Dlatego też idealna kabina prysznicowa to taka, która jest trwała, wykonana z solidnych materiałów, funkcjonalna, a także ciekawa pod kątem wizualnym. Kabiny o kształcie asymetrycznym zdają się najlepiej spełniać wymóg efektownej estetyki, a jeśli odpowiednio dobierzemy poszczególne parametry, otrzymamy dodatkowo produkt trwały i praktyczny.

Czym wyróżniają się kabiny asymetryczne
Kabiny asymetryczne to nie tylko rozwiązanie o niebanalnych walorach estetycznych – w porównaniu z tradycyjnymi kwadratowymi bądź półokrągłymi brodzikami. To także doskonały sposób na zagospodarowanie łazienki ciasnej, o niewielkim metrażu, która nie jest zbyt ustawna. Można dobrać taki kształt kabiny, który pozwoli jak najlepiej ustawić i samą kabinę, i pozostałe meble oraz urządzenia znajdujące się w łazience. Kabiny asymetryczne najczęściej występują w wariantach narożnych – ale, oczywiście, nie jest to regułą.

Decydując się na asymetryczną kabinę prysznicową, trzeba mieć świadomość tego, że trudno będzie dobrać do niej odpowiedni brodzik. Dlatego też zwykle takie kabiny sprzedawane są już w komplecie z brodzikiem, a jeśli z jakiegoś powodu trzeba będzie go w przyszłości zamienić, wówczas najlepszym rozwiązaniem okaże się wykonanie takiego brodzika na indywidualne zamówienie.

Kabina z płytkim czy głębokim brodzikiem asymetrycznym?
Wiele osób ceni sobie niskie i płytkie brodziki, gdyż są one bardziej eleganckie i lepiej prezentują się w łazience. Trudno jednak nie zwracać uwagi na wysokie walory funkcjonalne brodzików głębokich. Może to być bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, w której w domu czy w mieszkaniu nie ma dodatkowo wanny. W takim brodziku można wygodnie wykąpać malutkie dziecko, zrobić ręczne pranie, a nawet samemu zakosztować czegoś w rodzaju kąpieli – niektóre brodziki mają nawet wykonane siedzisko mogące pełnić również funkcję wygodnej półeczki na kosmetyki.

Aby kabina prysznicowa była na lata...
Asymetryczna kabina prysznicowa powinna być nie tylko ciekawa wizualnie i dobrze ustawna. Kolejną jej ważną cechą jest trwałość i solidność – tylko wtedy bez zarzutów będzie ona sprawdzać się przez długie lata użytkowania. W związku z tym warto postawić duży nacisk na materiał, z jakiego wykonana jest kabina – zarówno brodzik, jak i wypełnienie drzwi.

Jeśli mówimy o brodziku, lepiej unikajmy akrylu. Dlaczego? Bo jest to materiał, który może dość szybko żółknąć i zarysować się. Ale tworzywo to ma także swoje zalety – jest tanie, łatwe w montażu i ciepłe w kontakcie ze skórą. Lepszą alternatywą jest stal i ceramika. Te materiały są dużo bardziej trwałe – tu jednak warto wziąć pod uwagę, że stal może okazać się zimna w kontakcie ze stopami.

A jaki jest idealny materiał na drzwi do asymetrycznej kabiny prysznicowej? Oczywiście szkło, które jest mocne i odporne na uszkodzenia. Tańszym materiałem jest akryl, jednak po kilku latach użytkowania nie będzie on prezentował się tak dobrze, jak w dniu zakupu kabiny.

Oferta kabin asymetrycznych

Proponujemy kabiny asymetryczne miłośnikom nietypowych rozwiązań. Taki kształt daje wielkie pole manewru Państwa aranżatorskim pomysłom. Kabiny tego typu odnajdą się w dużej przestrzeni, jak i w niewielkich łazienkach. Właśnie asymetryczna forma doda Państwu więcej swobody podczas kąpieli, co wspaniale sprzyja zrelaksowaniu się po ciężkim dniu pracy. Pragniemy trafić w gusta i potrzeby każdego klienta, dlatego w tej kategorii występują do wyboru kabiny: BEA, MAXIMA, ETNA, PRESTGE, które różnią się między sobą wyposażeniem, a co za tym idzie - także ceną.

Oferta kabin kwadratowych
Szukają Państwo ekskluzywnej kabiny prysznicowej? Myślą Państwo o nowoczesnej i eleganckiej łazience? Wyselekcjonowaliśmy kwadratowe kabiny prysznicowe właśnie z myślą o klientach ceniących sobie komfort i przestrzeń. W ofercie znajdziecie Państwo zarówno modele klasyczne, jak również przestronne i luksusowe. Tą kategorię możemy polecić również osobom, które bardzo cenią w swych wnętrzach funkcjonalność, prostotę i ponadczasowość. Z całą pewnością naszymi kabinami będą się Państwo cieszyć przez wiele lat, a przy klasycznym pięknie i estetyce kabiny kwadratowe nie wyjdą tak szybko z mody. Co więcej, można je łączyć z różnymi stylami.

Czym charakteryzują się półokrągłe kabiny prysznicowe
Kabina prysznicowa może okazać się bardzo funkcjonalnym sposobem nie tylko na wygodny prysznic, ale i na oszczędne zagospodarowanie przestrzeni łazienki. Rynek ma do zaoferowania wiele ciekawych rodzajów i modeli kabin prysznicowych, spośród których kabina półokrągła cieszy się ogromną i stale rosnącą popularnością.

Zalety półokrągłej kabiny prysznicowej
Pod nazwą półokrągłych kabin prysznicowych chcielibyśmy uwzględnić także kabiny o kształcie ¼ koła, czyli narożne. Oba te warianty zapewniają maksymalną oszczędność miejsca i doskonale sprawdzają się zwłaszcza w łazienkach małych, ciasnych i nieustawnych. Warto jednak zaznaczyć, że półokrągłe kabiny są coraz bardziej doceniane nie tylko ze względu na swój praktyczny wymiar, ale i z powodu walorów estetycznych. Półokrągłe kabiny wyglądają bardziej efektownie i elegancko niż prostokątne, dzięki czemu coraz częściej spotyka się je także w dużych, przestronnych łazienkach.

Mówiąc o mocnych stronach półokrągłej kabiny prysznicowej, warto wspomnieć także o jej uniwersalności. Półokrągłe i o kształcie ¼ koła kabiny prysznicowe posiadają zwykle bok (boki) o długości 80 lub 90 cm, dzięki czemu nie ma większych problemów z tym, by do kabiny dopasować odpowiedni brodzik.

Najważniejsza dobra jakość
Ceny kabin natryskowych z półokrągłym brodzikiem jest bardzo zróżnicowana. Jeśli jednak zależy nam na produkcie trwałym i estetycznym przez długie lata użytkowania, wówczas lepiej omijać szerokim łukiem tanie kabiny – są one bowiem zwykle wykonane z materiałów gorszej jakości. Wybierając kabinę, sprawdźmy, z jakiego materiału wykonany jest brodzik oraz drzwi (które mogą być uchylne lub przesuwne – druga opcja zapewnia większą oszczędność przestrzeni). Jeśli chodzi o brodzik, odradza się akryl, który jest co prawda lekki, łatwy w montażu i ciepły, ale też łatwo może zżółknąć, popękać i zarysować się. Zaleca się natomiast stal lub ceramikę. W przypadku wypełnienia drzwi bez wątpienia najlepiej sprawdza się szkło. Gorszą jakościowo opcją jest tu akryl.

Sztuka wyboru kabiny prysznicowej z hydromasażem


Kabina prysznicowa z hydromasażem to marzenie wielu osób – doskonały sposób nie tylko na codzienny prysznic, ale i relaks oraz przyjemny masaż strumieniami wodnymi. Poszczególne modele oferują wiele ciekawych opcji hydromasażu, jednak jeśli zależy nam na produkcie, który faktycznie przez długie lata będzie nas cieszyć swoimi walorami, musimy bacznie zwracać uwagę nie tylko na dostępne opcje, ale przede wszystkim na jakość produktu. W przeciwnym wypadku może się okazać, że elementy kabiny będą nieszczelne, materiał mało trwały, skłonny do rdzy, z kolei dysze będą nie tylko zarastać kamieniem, ale też zapychać się. A najgorzej jest wtedy, gdy części zamienne okazują się droższe niż zakup nowej kabiny, a nawet w ogóle niedostępne.

Najwygodniejsze kabiny z hydromasażem to kabiny wolnostojące. Są one całkowicie zabudowane, dzięki czemu można je postawić w dowolnym miejscu, a poza tym nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać ścian, które muszą stać się elementem kabiny. Jednak bez względu na to, jaką opcję wybierzemy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Materiał wykonania kabiny z hydromasażem
Wysoka jakość wykonania jest największą gwarancją tego, że zakup kabiny prysznicowej z hydromasażem okaże się udany. Nie dajmy się naciągać na „super promocje”, które prawdopodobnie skończą się którąś z wyżej wymienionych przykrych niespodzianek. Przede wszystkim sprawdźmy, czy kabina, którą chcemy kupić, odznacza się certyfikatem bezpieczeństwa CE oraz atestami higienicznymi Państwowego Zakładu Higieny. Unikajmy kabin wyprodukowanych z polistyrenu – to materiał wykorzystywany w tanich kabinach. Szybko żółknie, pęka, łatwo można go zarysować, a wysoka temperatura może doprowadzić do odkształceń materiału. Dlatego też szukajmy kabin akrylowych, które są trwałe, odporne na uszkodzenia i estetyczne przez długie lata.

Dysze kabiny z hydromasażem
Duże znaczenie dla komfortu użytkowania kabiny prysznicowej ma rozmieszczenie oraz konstrukcja dysz. Aby masaż faktycznie okazał się przyjemny i odprężający, należy upewnić się, że dysze kierowane na plecy, mają większą siłę wypuszczania wody niż np. dysze, którymi masuje się ręce czy nogi. Oczywiście zwróćmy też uwagę na to, czy dysze znajdują się na właściwej wysokości – tak by faktycznie woda trafiała w odpowiednie partie ciała. Ponadto dysze powinny być odpowiednio przygotowane, by kamień nie był dla nich zagrożeniem - muszą być one duże, a najlepiej dodatkowo zaopatrzone w gumowe końcówki.

Montaż kabiny z hydromasażem w cenie
Prawidłowy montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem jest gwarancją tego, że ta nie będzie przeciekać, nie powstaną nieszczelności, a wszystkie elementy będą funkcjonować bez zarzutów – nie pojawią się np. awarie związane z niewłaściwym ciśnieniem wody. Dlatego też najlepiej, jeśli montażem zajmuje się specjalista. Wysokiej jakości, firmowe kabiny, w większości przypadków oferują montaż w cenie zakupu produktu, co nie naraża nas na dylemat – czy wezwać fachowca i zapłacić mu, czy też postawić na oszczędności.

Sztuka wyboru kabiny prysznicowej z hydromasażem


Kabina prysznicowa z hydromasażem to marzenie wielu osób – doskonały sposób nie tylko na codzienny prysznic, ale i relaks oraz przyjemny masaż strumieniami wodnymi. Poszczególne modele oferują wiele ciekawych opcji hydromasażu, jednak jeśli zależy nam na produkcie, który faktycznie przez długie lata będzie nas cieszyć swoimi walorami, musimy bacznie zwracać uwagę nie tylko na dostępne opcje, ale przede wszystkim na jakość produktu. W przeciwnym wypadku może się okazać, że elementy kabiny będą nieszczelne, materiał mało trwały, skłonny do rdzy, z kolei dysze będą nie tylko zarastać kamieniem, ale też zapychać się. A najgorzej jest wtedy, gdy części zamienne okazują się droższe niż zakup nowej kabiny, a nawet w ogóle niedostępne.

Najwygodniejsze kabiny z hydromasażem to kabiny wolnostojące. Są one całkowicie zabudowane, dzięki czemu można je postawić w dowolnym miejscu, a poza tym nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać ścian, które muszą stać się elementem kabiny. Jednak bez względu na to, jaką opcję wybierzemy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Materiał wykonania kabiny z hydromasażem
Wysoka jakość wykonania jest największą gwarancją tego, że zakup kabiny prysznicowej z hydromasażem okaże się udany. Nie dajmy się naciągać na „super promocje”, które prawdopodobnie skończą się którąś z wyżej wymienionych przykrych niespodzianek. Przede wszystkim sprawdźmy, czy kabina, którą chcemy kupić, odznacza się certyfikatem bezpieczeństwa CE oraz atestami higienicznymi Państwowego Zakładu Higieny. Unikajmy kabin wyprodukowanych z polistyrenu – to materiał wykorzystywany w tanich kabinach. Szybko żółknie, pęka, łatwo można go zarysować, a wysoka temperatura może doprowadzić do odkształceń materiału. Dlatego też szukajmy kabin akrylowych, które są trwałe, odporne na uszkodzenia i estetyczne przez długie lata.

Dysze kabiny z hydromasażem
Duże znaczenie dla komfortu użytkowania kabiny prysznicowej ma rozmieszczenie oraz konstrukcja dysz. Aby masaż faktycznie okazał się przyjemny i odprężający, należy upewnić się, że dysze kierowane na plecy, mają większą siłę wypuszczania wody niż np. dysze, którymi masuje się ręce czy nogi. Oczywiście zwróćmy też uwagę na to, czy dysze znajdują się na właściwej wysokości – tak by faktycznie woda trafiała w odpowiednie partie ciała. Ponadto dysze powinny być odpowiednio przygotowane, by kamień nie był dla nich zagrożeniem - muszą być one duże, a najlepiej dodatkowo zaopatrzone w gumowe końcówki.

Montaż kabiny z hydromasażem w cenie
Prawidłowy montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem jest gwarancją tego, że ta nie będzie przeciekać, nie powstaną nieszczelności, a wszystkie elementy będą funkcjonować bez zarzutów – nie pojawią się np. awarie związane z niewłaściwym ciśnieniem wody. Dlatego też najlepiej, jeśli montażem zajmuje się specjalista. Wysokiej jakości, firmowe kabiny, w większości przypadków oferują montaż w cenie zakupu produktu, co nie naraża nas na dylemat – czy wezwać fachowca i zapłacić mu, czy też postawić na oszczędności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium