
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Producent
Cena
-
od
do
Pojemniki na odpady niebezpieczne to kluczowy element bezpiecznego zarządzania odpadami w miejscach, gdzie występują substancje chemiczne, medyczne czy biologiczne. Wykonane z trwałych, szczelnych materiałów, gwarantują bezpieczne przechowywanie i transport odpadów, chroniąc przed wyciekami i zagrożeniem dla zdrowia. Oznaczone odpowiednimi etykietami, pojemniki te są przystosowane do restrykcyjnych wymogów bezpieczeństwa, co czyni je niezbędnym narzędziem w szpitalach, laboratoriach czy zakładach przemysłowych, dbając o ochronę ludzi i środowiska.
Pojemniki na odpady niebezpieczne

Pojemniki na zużyte świetlówki wykonane są z polietylenu UV stabilnego odpornego na działanie promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych.

Numer katalogowy N029 Pojemność (l) 1000 Wysokość (cm) 117,5 Szerokość (cm) 100 Głębokość (cm) 120 materiał: polietylen wysokiej gęstości (HDPE) wyposażony w górne wiązanie krzyżowe solidna klatka z ocynkowanych rur stalowych odporny na zmiany temperatury i udary mechaniczne tabliczka na etykiety w standardzie dolne osłony narożne wyposażony w zawór spustowy

Pojemność (l) 600
Wysokość (cm) 100
Szerokość (cm) 80
Głębokość (cm) 120

Numer katalogowy N024 Pojemność (l) 60 , Wysokość (cm) 80, Średnica (cm) 34, wykonany z blachy ocynkowanej malowany proszkowo dodatkowa wewnętrzna obejma przytrzymująca worek (opcjonalnie wewnętrzne wiadro) zamykany na klucz w pokrywie bezpieczny otwór wrzutowy – uniemożliwia dostęp do zawartości idealny do zbiórki przeterminowanych odpadów medycznych w pomieszczeniach wewnętrznych

Pojemność (l) 680
Wysokość (cm) 80
Szerokość (cm) 120
Głębokość (cm) 100

Pojemność (l) 200
Wysokość (cm) 90
Średnica (cm) 60

Pojemność (l) ok. 600
Wysokość (cm) 80
Szerokość (cm) 160
Głębokość (cm) 50

Numer katalogowy N010 Pojemność (l) 220 Wysokość (cm) 58 Szerokość (cm) 79 Głębokość (cm) 49 pojemnik na odpady niebezpieczne wykonany z laminatów poliestrowych (PS), barwiony żelkotami w dowolnych dostępnych kolorach przeznaczony np. na składowanie zużytych akumulatorów pojemnik na odpady niebezpieczne ma szerokie zastosowanie: stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, parkingi odporny na działanie czynników atmosferycznych i udary mechaniczne dostępne pojemności 220L i 450L

Numer katalogowy K025 Pojemność (l) 80 Wysokość (cm) 100 Średnica obudowy (cm) 52 kosz na śmieci do segregacji odpadów HIPO wykonany jest z laminatów poliestrowych wzmocnionych włóknem szklanym posiada estetyczny wygląd łatwy w utrzymaniu czystości możliwość wykonania w różnych kolorach opcjonalnie kosz do segregacji odpadów HIPO może posiadać napisy i loga informacyjne idealnie nadaje się na tereny otwarte jak i zamknięte świetnie sprawdza się na placach zabaw, parkingach

Numer katalogowy K025 Pojemność (l) 80 Wysokość (cm) 100 Średnica obudowy (cm) 52 -pojemnik na odpady niebezpieczne HIPO wykonany jest z laminatów poliestrowych wzmocnionych włóknem szklanym
-posiada estetyczny wygląd-łatwy w utrzymaniu czystości-możliwość wykonania w różnych kolorach
-opcjonalnie pojemnik na odpady niebezpieczne HIPO może posiadać napisy i loga informacyjne-idealnie nadaje się na tereny otwarte jak i zamknięte-świetnie sprawdza się na placach zabaw, parkingach

Pojemność (l) 30
Wysokość (cm) 53
Średnica korpusu (cm) 32
Średnica otworu (cm) 25

Długość wewnętrzna (cm) 60
Średnica zewnętrzna (cm) 35,5
Średnica wewnętrzna (cm) 31,5
Kosz na odpady niebezpieczne – niezbędne wyposażenie placówek medycznych
Jeśli chodzi o odpady niebezpieczne pojemniki, w których te będą przechowywane, muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. W innym wypadku może dojść do rozproszenia się niechcianych substancji i materiałów w obrębie danego pomieszczenia, a w dalszej perspektywie - nawet całej placówki. Z tego względu wszelkie lokale świadczące usługi medyczne powinny posiadać w swoim wyposażeniu certyfikowane pojemniki na odpady oraz inne substancje niebezpieczne.
Certyfikowane pojemniki na odpady niebezpieczne - czemu są potrzebne?
Przeznaczone na odpady niebezpieczne pojemniki nie mogą być wytwarzane z dowolnych surowców. Profesjonalne wyposażenie, takie jak tuby na zużyte świetlówki czy substancje żrące bądź oleiste, wykonywane są ze szczelnych materiałów. Dzięki temu są niezwykle trwałe i nie reagują ze związkami chemicznymi, jakie mają zostać poddane utylizacji.
Wyrzucanie odpadów niebezpiecznych jest kwestią podlegającą licznym regulacjom, obowiązującym zarówno w zakładach przemysłowych, jak i szpitalach czy przychodniach. Szczególnie ważny pozostaje aspekt magazynowania odpadów medycznych, wśród których natrafić można na przedmioty i płyny, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą, gdyż mogą wywołać niepożądane reakcje organizmu.
Do gospodarowania niebezpiecznymi odpadami stosuje się najczęściej pojemniki plastikowe i metalowe, których powłoka nie wchodzi w reakcje z odpadami medycznymi zakaźnymi czy innymi odpadami komunalnymi. Są to sprzęty niezwykle potrzebne, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie niektórych placówek lub przedsiębiorstw.
Kosz na odpady medyczne - kiedy jest niezbędny?
Pojemniki na odpady medyczne niebezpieczne stają się niezbędnym wyposażeniem wszędzie tam, gdzie powstaje konieczność składowania i wyrzucania pozostałości zawierających między innymi toksyny lub żywe mikroorganizmy zdolne do wywołania chorób zakaźnych. Oprócz tego zalicza się do tej grupy niewykorzystane medykamenty oraz przyrządy chirurgiczne.
Utylizacja odpadów niebezpiecznych to proces, który wymaga przygotowania odpowiedniego zaplecza i rozplanowania logistycznego. Pierwszym etapem jest właśnie zakupienie odpowiednich mebli służących do przechowywania śmieci mogących zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu bądź też samemu środowisku. Sprawdzone pojemniki na odpady łatwopalne, zakaźne odpady medyczne czy pozostałe groźne substancje umożliwiają nie tylko samo składowanie, ale też ułatwiają późniejszy transport materiałów niebezpiecznych.
Pojemniki do przechowywania odpadów a klasyfikacja odpadów medycznych - o czym należy pamiętać?
Istnieją różne rodzaje odpadów niebezpiecznych. Wśród nich natrafić można na substancje płynne, pylące i oleiste, a także na zużyte materiały, takie jak strzykawki i narzędzia przeznaczone do zniszczenia lub recyklingu. To właśnie typ śmieci powinien decydować o tym, jakie wyposażenie zakupić. Przy okazji warto wziąć pod uwagę uśrednioną ilość odpadów niebezpiecznych generowaną przez placówkę w czasie pomiędzy dwoma wywozami odpowiadającymi za utylizację odpadów medycznych.
Inne właściwości powinien posiadać pojemnik na przeterminowane leki, a inne pojemnik na odpady zaolejone. Z tego względu należy dobrze zapoznać się z wymogami sanitarnymi oraz opisami poszczególnych produktów.
Segregacja odpadów medycznych - jak znaleźć odpowiednie pojemniki na substancje niebezpieczne i inne śmieci?
Składowanie odpadów zawierających substancje niebezpieczne wymaga szczegółowego prześledzenia dostępnej oferty. Pojemnik na odpady łatwopalne powinien być ognioodporny, z kolei wyposażenie przeznaczone do wywozu powinno być szczelne i stabilne, by ułatwiać transport odpadów niebezpiecznych. Innymi słowy, aby znaleźć odpowiedni model, trzeba skupić się na celu, jakiemu ma on służyć. Poniżej wskazano kilka odrębnych kategorii produktów o różnym przeznaczeniu.
Mobilny pojemnik na materiały niebezpieczne
Zbiórka odpadów niebezpiecznych musi zawsze odbywać się z poszanowaniem standardów sanitarnych. Idealnym produktem nadającym się do przechowywania odpadów medycznych pylistych oraz takich, które emitują zapachy, będzie Beczka N013. Model ten występuje w czterech różnych wariantach - od skromnego 30-litrowego pojemnika po 220-litrowy. Krągły kształt umożliwia łatwe czyszczenie, natomiast jeśli chodzi o wytrzymałość modelu, może się on poszczycić odpornością na mróz, promieniowanie UV oraz udary mechaniczne.
Pojemniki na zużyte baterie
System składowania odpadów zawsze warto rozbudować o sprzęty umożliwiające utylizację wyczerpanych baterii. Tych absolutnie nie powinno się wyrzucać do zmieszanych śmieci. Najczęściej przestrzeń do ich składowania jest oznaczona poprzez wyraźny kolor (np. czerwony lub żółty pojemnik).
Pojemniki na zużyte świetlówki
Zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych również może stanowić wyzwanie, gdy w grę wchodzą zużyte świetlówki. Pojemniki na nie powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów i pozostawać odporne na działanie czynników pogodowych. Dodatkowo ich wnętrze winno być wyściełane miękkim tworzywem zapobiegającym zbiciu produktów.
Kontener na odpady niebezpieczne - jakie cechy mają pojemniki na odpady medyczne?
Jak już zostało wspomniane, istnieją różne rodzaje odpadów niebezpiecznych. Niezależnie od tego, pojemniki służące ich magazynowaniu muszą być trwałe, odporne na urazy mechaniczne i czynniki pogodowe, a także powinny być łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Tylko takie produkty odpowiednio wesprą stosowany przez dany lokal czy firmę system składowania odpadów zgodny z normami bezpieczeństwa.
Trafioną propozycją dla osób poszukujących uniwersalnych rozwiązań może okazać się metalowy pojemnik Apteczny o średnicy 34 cm. Występuje on w trzech wersjach rozmiarowych (40, 50 lub 60 l) i służy głównie do wyrzucania przeterminowanych lekarstw.
Czym różnią się pojemniki na baterie zużyte i pojemnik na płynne odpady?
Wspomniane pojemniki na substancje niebezpieczne różni przede wszystkim forma, w jakiej występują konkretne odpady. Baterie najlepiej składować w mobilnych kontenerach z pokrywą, z kolei w przypadku utylizacji płynnych odpadów komunalnych, trzeba zadbać o dodatkową szczelność. Do obydwu zadań nadadzą się w szczególności pojemniki plastikowe, których lekka konstrukcja ułatwia późniejszy transport.
U nas znajdziesz właściwe wyposażenie na odpady medyczne niebezpieczne, które wesprze funkcjonowanie każdej placówki bądź przedsiębiorstwa.