ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup peleciarki, która pomimo większych kosztów wstępnych, może szybko się zwrócić. W ofercie naszego sklepu posiadamy pelleciarki najlepszych producentów, które ułatwią wytworzenie pelletu nawet mało doświadczonym osobom. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Peleciarka granulator do produkcji pelletu 3kW 400V Stiler Peleciarka granulator do produkcji pelletu 3kW 400V Stiler

Średnica pelletu: 6 mm w zależności od zastosowanej matrycy
Średnica matrycy: 120 mm
Wydajność: do 100 kg/godz w zależności od zast. materiału
Silnik: 3,0 kW, 400V
Wymiary (mm): dł. 900, szer. 300, wys. 730
Waga: 100 kg

Producent: STILER
Cena: 4 295,00 zł (netto: 3 491,87 zł )
szt.
zobacz więcej

Jak działa peleciarka do produkcji pelletu?

Odpowiednia siła w połączeniu z parą wodną spajają mniejsze cząstki w większe kawałki zwane pelletem. Wałki dociskowe prasują materiał i wpuszczają go w matrycę. Większość osób kupuje gotowy surowiec w formie zbitych grudek. Po wytworzeniu pelletu musi on przeschnąć. Najlepszym okresem do produkcji pelletu jest wiosna. Stoi za tym odpowiednia w tym czasie wilgotność powietrza. Oczywiście możliwe jest produkowanie pelletu w każdej porze roku. 

Peleciarka – granulator do produkcji pelletu

Peleciarka granulator do produkcji pelletu 3kW 400V marki Stiler jest uznana za topową wersję tego typu urządzeń. Wybierają ją zarówno prywatne domostwa, jak i przedsiębiorcy, którzy chcą zarobić na produkcji drzewnych grudek. Można w niej produkować również inne surowce, takie jak pasza dla zwierząt. Maszyna wypuszcza gotowe spojone kawałki o wielkości od kilku do kilkunastu milimetrów. Model ten ma dużą osłonę na wlocie, która chroni przed dostaniem się niepożądanych przedmiotów. Mogą one zepsuć zarówno produkt końcowy, jak i samą peleciarkę. Wydajność granulatora wynosząca do 100kg/h w zupełności zaspokoi potrzebę nawet dużego domostwa, jak również potrzebę przedsiębiorcy, który chce zarabiać na produkcji. Maszynę napędza silnik elektryczny o mocy 3kW, który zasilany jest prądem o napięciu 400V. 

Gwarancja peleciarki wynosi 12 lub 24 miesiące w zależności od uzgodnień przy zakupie.  Cała maszyna jest na kołach, co ułatwia jej przemieszczanie. Waga urządzenia bez ładunku to 100 kg. Ważne jest pamiętać, że wpuszczany materiał nie może mieć większej średnicy niż 3 mm. W przeciwnym razie maszyna może stanąć poprzez jej zapchanie. Niekoniecznie jest to groźne, ale ponowne uruchomienie może sporo trwać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium