Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producent
Cena
-
od
do
Hełmy i kaski
Hełm ochronny do prac na wysokości. Wyposażony w ergonomiczny pasek podbródkowy. Regulacja rozmiaru za pomocą paska lub pokrętła. PN-EN 397
Hełm ochronny do prac na wysokości. Dostępna wersja z wentylacją z zatyczkami chroniącymi przed opadami. Bardzo wygodny i ergonomiczny, wyposażony w czteropunktowy pasek podbródkowy. Regulacja rozmiaru za pomocą śruby. EN 397
Przemysłowy hełm ochronny. Można zastosować dwa rodzaje więźby regulowane za pocą pokrętła lub zapinany paskiem. Możliwe jest wyposażenie w osłonę twarzy lub nauszniki. EN 397
Hełm ochronny elektroizolacyjny do pracy pod napięciem. Wyposażony w osłonę twarzy chowaną pod skorupę kasku, odporną na zarysowania i zaparowanie. Posiada czteropunktowy pasek podbródkowy.
Hełm do pracy w energetyce, jest wyposażony w uchylną osłonę oczu. Elektroizolacyjny 440V(AC)
PN-EN 397, PN-EN 166
Hełmy i kaski ochronne.
Niektóre zawody, ich specyfika, a także miejsce pracy oraz rodzaj obowiązków są związane z większym niebezpieczeństwem oraz ryzykiem wystąpienia wypadków. Bezpieczeństwo w pracy jest jednak najważniejsze, a obowiązkiem każdego pracodawcy jest dołożenie wszelkich starań, aby zapewnić swoim pracownikom dogodne warunki pracy. Przedstawiamy ofertę, które prezentuje hełm BHP na głowę i jego różne rodzaje, różniące się nie tylko wyglądem i dodatkowymi udogodnieniami, ale też przeznaczeniem.
Hełm ochronny – z czego się składa?
Z wyglądu bardzo często niepozorny, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że hełmy budowlane muszą posiadać odpowiednią konstrukcję i są produkowane w oparciu o pewne reguły. Każdy hełm BHP ochronny na głowę składa się ze skorupy, czyli jego zewnętrznej części. To ona odpowiada za jego kształt, a przy uderzeniu pochłania po części energię. Hełmy budowlane mogą mieć dłuższy bądź krótszy daszek, być dodatkowo wyposażone w otwory wentylacyjne, lampy, osłonę twarzy, a także uchwyty przeznaczone do mocowania słuchawek. Wnętrze hełmu stanowi więźba. To nią hełmy budowlane stykają się bezpośrednio z głową użytkownika. Energia, która zostaje na nią przeniesiona podczas uderzenia jest rozkładana na całą powierzchnię górnej części głowy. Więźba pełni zatem rolę amortyzującą.
Kaski ochronne budowlane posiadają także pas główny i pasek podbródkowy. Pierwszy z nich pozwala na stabilne i tym samym wygodne umieszczenie hełmu na głowie, dopasowanie go do jej kształtu. Pasek podbródkowy zapobiega spadaniu hełmu, jednak wyposażone są w niego tylko niektóre hełmy budowlane.
Hełm BHP ochronny na głowę – kiedy jest konieczny?
O hełmie powinno się pomyśleć w sytuacjach, kiedy:
praca wykonywana przez pracownika związana jest z dużym wysiłkiem i odbywa się w wysokich temperaturach
podczas pracy możliwy jest kontakt z elementami, które są pod napięciem
przy ryzyku wystąpienia bocznego zgniecenia głowy
przy narażeniu pracownika na odpryski stopionego metalu
pracownik jest w jakikolwiek sposób narażony na niebezpieczeństwo np. wynikające z pracy na wysokości.
Obecnie możemy wybierać spośród wielu rodzajów hełmów. Mogą mieć one nie tylko różne kształty i kolory, ale także być wyposażone w dodatkowe elementy, czego przykładem są kaski BHP z ochronnikami słuchu. Polecane są dla pracowników, pracujących w warunkach o dużym natężeniu dźwięku.