ARTBUD Materiały budowlane
Opcje przeglądania

Lamelownica to urządzenie, które swoje wykorzystanie znajduje w wielu branżach. Służy do łączenia elementów drewnianych. Za jej pomocą można wykonać odpowiednio głębokie nacięcia w drewnie, które pozwalają na łączenie poszczególnych elementów. Dodatkowo w miejscach łączenia używa się kleju, który jeszcze skuteczniej utrwala łączenia. Lamelownicę można inaczej nazwać frezarką do rowków. Z takim określeniem możemy się spotkać podczas rozmowy z jednym ze specjalistów tej branży.

Lamelownica frezarka do drewna 1200W PM-FC-1200T Powermat Lamelownica frezarka do drewna 1200W PM-FC-1200T Powermat

waga: 5.5 kg
zasilanie: 230V/50Hz
moc silnika: 1200W
obroty: 11000obr./min
wymiary tarczy: 100x22x3,8x6T[mm]
szerokość rowka: 4mm

Producent: POWERMAT
Cena: 354,00 zł (netto: 287,80 zł )
Lamelownica frezarka do drewna 1250W KD1960 Lamelownica frezarka do drewna 1250W KD1960

Napięcie znamionowe: 230V, 50Hz
Moc: 1250W
Prędkość obrotowa bez obciążenia: 10 800 obr./min
Gwint wrzeciona: M10
Tarcza frezująca 100mm

Producent: KRAFT & DELE
Cena: 297,35 zł (netto: 241,75 zł )
szt.
zobacz więcej
Lamelownica, frezarka do połączeń HOLZMANN PJ 100PRO Lamelownica, frezarka do połączeń HOLZMANN PJ 100PRO

Idealnie nadaje się do wykonywania połączeń

Producent: HOLZMANN / KMA
Cena: 395,00 zł (netto: 321,14 zł )
szt.
zobacz więcej

Jaka frezarka do łączenia lamelowego? 

Rynek elektronarzędzi jest bogaty w urządzenia o przeróżnych parametrach. Jaką lamelownicę kupić, by służyła możliwie długo i przynosiła jeszcze większą przyjemność z wykonywanej pracy? 

  • Jednym z takich sprzętów jest frezarka do drewna 1200W PM-FC-1200T Powermat. Cieszy się udogodnieniami w postaci ogranicznika głębokości, by móc jeszcze precyzyjniej wykonywać zadania. Dzięki temu dostosujesz głębokość frezowania do gabarytów drewnianych elementów. Obrabiarka ma profilowany uchwyt, dzięki czemu dłonie odczuwają wyraźny komfort. Podczas wielogodzinnych zadań jest to kluczowy element usprawniania pracy i czerpania z niej jeszcze większej frajdy.
  • Kolejnym modelem lamelownicy jest model HOLZMANN PJ 100PRO. Kolor czerwony, który jest jednocześnie kolorem marki, zwraca na siebie uwagę błyskawicznie. Dzięki temu łatwo odnajdziesz zagubiony sprzęt, kiedy dopuścisz do bałaganu w swoim warsztacie, czy garażu. Maksymalna głębokość cięcia to 19 mm, co sprzyja wymaganiom większości projektów, w których niezbędne jest użycie frezarki do łączenia lamelowego. 
  • Trzecim modelem lamelownicy godnym rekomendacji jest 1250W KD1960 firmy Kraft and Dele. Ma kilka regulacji, dzięki którym urządzenie zdaje egzamin przy wielu typach pracy, a tym samym czyni ją precyzyjniejszą. Regulacji może ulec kąt pracy, głębokość oraz wysokość frezowania. Moc frezarki do rowków jest stosunkowo duża, bo 1250W, co w połączeniu z wagą 3 kg pozwala na komfortowe wykonanie pracy oraz odłożenie sprzętu w dowolnym miejscu, a następnie szybki powrót do pracy bez nadwyrężania nadgarstków czy ramion. To jedno z lżejszych urządzeń tego typu. Co jest ciekawe, urządzenie firmy Kraft and Dele jest stosunkowo ciche. Dla osób ceniących sobie komfort pracy w postaci niskiego natężenia hałasu będzie to dobre rozwiązanie.

Lamelownica do drewna 

Użycie lamelownicy w branży meblarskiej, czy stolarskiej jest dzisiaj niezbędne. Większość produktów końcowych z drewna w wymienionych branżach zawiera otwory do łączenia poszczególnych elementów, które wykonane są przez frezarkę do rowków. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze frezarki do rowków, odezwij się do jednego ze specjalistów z długoletnim stażem. Rozmowa z praktykiem pomoże Ci wybrać sprzęt, który będzie rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium