
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Producent
Cena
-
od
do

Tynk akrylowy AKRYLTYNK jest akrylową masą tynkarską o strukturze baranka (odmiana Z) lub kornika (odmiana K). Posiada bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży spotykanych w budownictwie, dając trwałe, dekoracyjne powłoki. Tynk str...

Średnie zużycie wynosi:
- ok. 2,8 kg na 1 m2 - dla tynku o granulacji 2,0 mm
- ok. 2,5 kg na 1 m2 w przypadku granulacji 1,5 mm.

kolor biały Life 0019 Farba akrylowa opak. 14 litrów

gotowa do użycia farba silikatowa Baumit SilikatColor paroprzepuszalna farba krzemianowa. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Baumit farba silikonowa (Baumit SilikonColor) przyjazna w użyciu, paroprzepuszczalna, odporna na brud i wodę, opakowanie 14 l.

Gładki tynk mineralny do systemów ociepleń, biały opak. 25 kg

Impregnat do tynku o fakturze drewna ATLAS BEJCA do wykonywania cienkiej, kolorowej powłoki ochronnej na tynkach ozdobnych ATLAS CERMIT WN, imitujących fakturę naturalnego drewna.

do nakładania ręcznego 2.0 mm kasza, opakowanie 30 kg

do nakładania ręcznego o granulacji ok. 1,5 mm, opakowanie 30 kg

opakowanie 25 kg.
możliwość kształtowania form i struktur
bogata kolorystyka
tworzy indywidualny charakter powierzchni

POROLIT to najnowszej generacji polimerowa, niepalna i nieszkodliwa dla środowiska masa tynkarska o strukturze "baranka". Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i unikalnej receptury POROLIT jest tynkiem o wyjątkowo niskim ciężarze właściwym, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy zastosowaniu metody natryskowej LAKMA TERM.

do wykonywania dekoracyjnych cienkowarstwowych i ochronnych wypraw tynkarskich

tynk akrylowy gotowy do użycia, do stosowania w systemach ociepleniowych 25kg

Tynk akrylowy, faktura kamyczkowa- ziarno 1,5 mm; 2,0 mm lub 2,5 mm Ceresit CT 60 opak. 25 kg.

Tynk akrylowy, faktura „kornikowa”, ziarno 2,0 mm – produkowany w ponad 200 kolorach opak. 25 kg

Zużycie: BOLIX DECO BM (ok. 0,8 mm) - 2,8-3,5 kg/m2, -Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie nakładania i wiązania: od +5°C do +25°C.-Czas wysychania tynku: min. 24h.-Opakowania: wiadra: 25 kg.

Dekoracyjny tynk cienkowarstwowy do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Opak. 25 kg

biały, wysokoparoprzepuszczalny, mineralny, niepalny, ekonomiczny

to mieszanka białego cementu i wapna, doskonale imituje naturalną fakturę drewna trwały i odporny na mikropęknięcia hydrofobowy odporny na porażenie biologiczne wysoce paroprzepuszczalny.

Tynk mineralny, faktura „kamyczkowa” - ziarno 1,5 opak. 25 kg

tynk dekoracyjny, przeznaczony na podłoża mineralne

uziarnienie 1,0–1,6 mm opakowanie 25 kg

zaprawa tynkarska polimerowo-mineralny weber TM314niepalna, paroprzepuszczalna, dostępna w kolorze białym do dwukrotnego malowania farbą elewacyjną Weber

Zużycie: 0,8 - 1,2 kg/m2
Temperatura stosowania +5 do +25 °C
Gęstość objętościowa: ok. 1,75 kg/dm3
Czas wysychania tynku: min. 24h
Opakowania: wiadra 30 kg
Czym wyróżniają się tynki strukturalne fasadowe
Jaki powinien być idealny tynk do pokrycia ścian i elewacji? Musi on spełniać określone warunki pod kątem jakości oraz walorów dekoracyjnych. Tynk powinien chronić elewację przed uszkodzeniami, a zwłaszcza przed wpływem czynników atmosferycznych. Ponadto, chcemy, by ściany zewnętrzne domu były zadbane, o ciekawym kolorze, a najlepiej również także o nietypowej strukturze. Dlatego też coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych elewacyjnych tynków wapiennych na rzecz innych – np. akrylowych strukturalnych.
Czym jest akrylowy tynk strukturalny
Akrylowy tynk strukturalny – jak nazwa wskazuje – to materiał, którego skład opiera się na substancji akrylowej. Tynk ten jest od razu gotowy do użycia – po prostu kupujemy wiaderko, mieszamy jego zawartość, a następnie aplikujemy ją na ściany. Za pomocą tej substancji tworzy się cienką, ale bardzo wytrzymałą i jednolitą, warstwę tynku (należy on do grupy tynków cienkowarstwowych). To, co wyróżnia tynk strukturalny, to faktura powierzchni, którą tworzy. Najbardziej popularnym rodzajem jest tak zwany baranek, ale wyróżnia się także inne chropowate struktury, np. kornik.
Warto zaznaczyć, że akrylowy tynk strukturalny można stosować nie tylko w celu wykończania elewacji. Jest on także przeznaczony do stosowania wewnątrz domu – świetnie prezentuje się np. w salonie, tworząc tam ciekawe, dekoracyjne ściany. Co więcej, ten rodzaj tynku dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych – a barwy, wśród których można wybierać, są żywe, nasycone i ciekawe. Zdecydowanie nie osiągniemy takich, stosując tradycyjne rodzaje tynków. Akrylowa masa tynkarska jest wgłębnie kolorowana, a dzięki temu, że jest ona również od razu gotowa do użycia, nie musimy martwić się o to, że pojawią nam się nierówności kolorystyczne.
Ale strukturalny tynk akrylowy to nie tylko ciekawy i nietypowy design, ale również doskonałe właściwości fizyczne. Poza tym, że jest on wygodny i łatwy w nakładaniu – tak naprawdę można aplikować go samodzielnie, bez pomocy specjalistów – charakteryzuje się on także doskonałą odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych, a zwłaszcza deszczu, mrozu oraz promieniowania słonecznego. Ponadto chroni on ściany przed rozwojem grzybów, pleśni, mchu, porostów, a nawet alg. Ściany pokryte tym rodzajem tynku są również dobrze zabezpieczone przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Nie bez powodu chętnie sięgają po niego także osoby, którym zależy na łatwym zachowaniu czystości – strukturalny tynk akrylowy posiada specjalną powłokę, która samoczynnie oczyszcza się z wszelkich zanieczyszczeń podczas deszczu.
Zanim nałożymy akrylowy tynk strukturalny
Aby strukturalny tynk akrylowy mógł faktycznie wykazać się posiadanymi walorami, należy z jednej strony odpowiednio przygotować podłoże, na które będzie on nakładany, z drugiej strony zaś trzeba właściwie przygotować zaprawę. Mieszankę akrylową najlepiej jest mieszać wiertarką wolnoobrotową, z kolei podłoże powinno zostać dokładnie oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, łącznie ze słabymi tynkami i pozostałościami malarskimi.