ARTBUD Materiały budowlane

Piec kominek koza Ekonomik LUX LM Blist

ID: 41761
Kod produktu: 41761
Cena: 1 149,00 zł 934.15
Cena netto: 934,15 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.06 (Ilość ocen: 0)

Opis

Wolnostojący piec kominkowy BLIST EKONOMIK LUX LM


Moc nominalna » 6,4kW | Moc maksymalna » 9,0kW | Waga » 47,0kg
Piec BLIST EKONOMIK LUX LM to niezwykle wydajne urządzenie grzewcze o modnym i nowoczesnym wyglądzie. Piec dzięki maksymalnej mocy 9 kW jest w stanie ogrzać powierzchnię do 63m2. Główną zaletą pieca jest wysoka wydajność, prostota konstrukcji oraz nowoczesny wygląd. BLIST EKONOMIK LM to jeden z najlepszych pieców stalowych typu koza dostępnych obecnie na rynku pod względem jakość / cena. Warto podkreślić, że piec spełniania surowe wymogi normy ECO Design 2022 (Ekoprojekt 2022), normy CE oraz niemieckiej normy BImSchV co podkreśla wysoką jakość produktu.

Parametry techniczne:
nominalna moc grzewcza: 6,4 kW
maksymalna moc grzewcza: 9,0 kW
klasa efektywności energetycznej: A
index efektywności energetycznej: 110
waga netto: 37 kg
waga brutto: 47 kg
zalecane akcesoria do podłączenia: BLIST
górny wylot spalin: średnica Ø 120mm
wydajność: 74,7%
emisja CO przy 13% O2: 0,09%
emisja pyłków przy 13% O2: 28,16mg/Nm3
zawartość NOx przy 13% O2: 103,81 mg/Nm3
zawartość OGC przy 13%: 45,37 mg/Nm3
przepływ spalin: 5,16 g/s
temperatura spalin: 276°C
średni ciąg spalin: 12 - 14 Pa
zużycie paliwa: 1,50 kg/h
rodzaj paliwa: zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%* mg/Nm3, brykiety drzewne, węgiel tylko jako dodatek do 10%
Bezpieczeństwo i certyfikaty
znak CE: TAK / umieszczony na tabliczce znamionowej
zgodność z ECO Design 2022 (EKOPROJEKT): TAK
zgodność z BlmSchV2: TAK
Funkcjonalność
deflektor spalin: TAK
regulacja szybkości spalania: TAK
wizja ognia: TAK - japońska szyba żaroodporna do 800°C
ruszt: żeliwny
wyjmowany popielnik: TAK
półka na drewno pod paleniskiem: TAK

Wymiary:
wymiary zewnętrzne: szerokość: 330mm x głębokość: 330mm x wysokość: 870mm
wymiary paleniska: szerokość: 250mm x głębokość: 230mm x wysokość: 350mm
wymiary opakowania: szerokość: 340mm x głębokość: 340mm x wysokość: 880mm
wymiary szyby: szerokość: 220mm x wysokość: 170mm
wymiary rusztu: szerokość: 250mm x głębokość: 140mm x grubość: 15mm
wymiary drzwi: szerokość: 340mm x wysokość: 400mm
wymiary półki na drewno: szerokość: 300mm x głębokość: 300mm x wysokość: 300mm


Opis funkcjonalności
1. Górny wylot spalin, w swojej ofercie posiadamy wszystkie akcesoria do odprowadzania spalin.

2. Uszczelnione drzwiczki pieca - zamknięcie drzwiczek jest uszczelnione sznurem żaroodpornym dla zwiększenia bezpieczeństwa. Duże drzwi załadunkowe zapewniają bardzo łatwy załadunek nawet bardzo dużych polan drewna.

3. Antyoparzeniowa rączka ebonitowa z domknięciem to sprawdzone i dobre rozwiązanie zapewniające szybkie, bezpieczne i wygodne użytkowanie pieca. Zastosowany materiał (ebonit) jest bardzo trwały i odporny na działania wysokiej temperatury.

4. Japońska szyba żaroodporna do 800°C - zapewnia bezpieczne korzystanie z pieca nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Użycie wysokiej jakości szkła żaroodporego a także deflektora spalin zwiększającego temperaturę spalin, zmniejszają w znacznym stopniu brudzenie się szyby podczas procesu spalania - szyba dłużej pozostaje czysta.

5. Deflektor - czyli tzw. „półka dymowa” umieszczona w górnej części pieca. Co daje deflektor spalin ? Przede wszystkim powoduje to, że ogrzane powietrze z komory spalania nie trafia bezpośrednio do komina. Piec BLIST jest piecem nowej generacji i posiadają komorę wtórnego spalania, czyli półkę dymową. Odbywa się tam proces dopalania cząstek opału, które nie zostały wcześniej spalone. Uzyskiwane w tym procesie dodatkowe ciepło zwiększa efektywność i wydajność pieca. Ochłodzone i mniej zanieczyszczone spaliny trafiają do komina. Według wyliczeń producentów piecy deflektor zwiększa wydajność o około 30%.

6. Palenisko otoczone grubym stalowym korpusem z wypełnieniem z cegieł szamotowych - palenisko to serce pieca, które wykonane jest z grubej atestowanej blachy kotłowej p265gh i 16M06 o grubości #6mm. Dodatkowo palenisko jest wyłożone cegłą szamotową, która posiada następujące właściwości: wysoka odporność i wytrzymałość oraz doskonałe właściwości akumulacji ciepła. Szamot to najchętniej wybierany materiał do budowy lub wykładania palenisk ze względu na swoje właściwości.

7. Wyjmowany popielnik umieszczony poniżej komory spalania zapewnia bardzo szybką, łatwą i bezproblemową obsługę pieca.

8. Regulacja szybkości spalania poprzez regulację dopływu powietrza umieszczoną w drzwiach. Ten system doprowadzenia powietrza do komory spalania w maksymalny sposób podnosi jego wydajność. Powietrze doprowadzane jest pod ruszt co ułatwia i podtrzymuje proces spalania. Przymknięcie bądź otwarcie otworów przekłada się na zmniejszenie bądź zwiększenie szybkości spalania.

9. Duża komora spalania pozwala na załadunek sporej ilości paliwa stałego na wiele godzin. Oszczędzasz czas bo nie musisz co chwilę dokładać do paleniska. Takie rozwiązanie to wygoda i oszczędność czasu.

10. Wygodna półka pod piecem pozwala na przechowywanie tam drewna, brykietu bądź akcesoriów do obsługi pieca. Wymiary półki: szerokość - 300mm x wysokość - 300mm x głębokość - 300mm.

11. Naklejka znamionowa

 Naklejka znamionowa
Umieszczona naklejka na tylnej ścianie pieca to identyfikator produktu oraz potwierdzenie spełniania przez niego podawanych parametrów. Na naklejce znamionowej są umieszczone najważniejsze informacje o produkcie: informacja o producencie, spełnianych normach EN, posiadanych znakach CE oraz BImSchV, jednostce certyfikującej oraz parametrach technicznych urządzenia grzewczego.

Energooszczędny i wydajny piec ECO
Piece BLIST charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną. Dzięki przemyślanej konstrukcji, zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i najnowocześniejszej produkcji - kominki BLIST uzyskały klasę efektywności energetycznej A.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium