
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Elastyczny klej do płytek weber ZP414






Opis
Zaprawa klejąca weber ZP414 została wyprodukowana w innowacyjnej technologii redukującej pylenie podczas przesypywania i mieszania, dlatego jest szczególnie polecana do prowadzenia prac w pomieszczeniach zamkniętych.
Znaczne ograniczenie stopnia zakurzenia pyłem cementowym i zapylenia powietrza, poprawia w odczuwalny sposób komfort pracy i skraca czas prac porządkowych.
Zaprawa klejąca weber ZP414 może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń budownictwie mieszkaniowym oraz na podłoża o zwiększonym obciążeniu użytkowym, np. posadzki w obiektach handlowych i przemysłowych. Jest ona przeznaczona do układania płytek glazury i terakoty, gresowych i z nienasiąkliwego kamienia i klinkieru na ścianach i podłogach.
Podłożem pod okładziny może być:
- beton
- tynk cementowy i cementowo –wapienny;
- tynk gipsowy
- płyty gipsowo-kartonowe i wiórowo-cementowe
- jastrych cementowy i anhydrytowy;
- płyty OSB
- stare powłoki malarskie
- istniejąca okładzina ceramiczna, lastryko
- ogrzewanie podłogowe
- płyty termoizolacyjne
- surowe powierzchnie z elementów
- drobnowymiarowych: cegła, bloczki, pustaki betonowe, ceramiczne, silikatowe i inne tego typu materiały budowlane.
Zaprawa klejąca weber ZP414 może służyć do wyrównywania powierzchni pod układane płytki (grubość jednej warstwy wynosi 2-15 mm) oraz do murowania niewielkich elementów, np. osłon wanny lub brodzika, itp.
Zaprawa klejąca weber ZP414 może być stosowana na zewnątrz, ale należy użyć płytki mrozoodporne.
- Szczególnie zalecana do pracy w pomieszczeniach zamkniętych - produkt niepylący.
- Do stosowania na powierzchniach zwiększonym obciążeniu użytkowym - klatki schodowe, hole, korytarze; w strefach wilgotnych i mokrych - kuchnie, łazienki, prysznice, pralnie oraz na zewnątrz - balkony, tarasy, cokoły.
- Nie nadaje się do mocowania płytek ceramicznych na elewacji. Do mocowania płytek na elewacji w systemie ociepleń zalecamy stosować zaprawę klejącą weber ZP418.
DANE TECHNICZNE
Proporcje mieszania: |
7,0-7,5 l/25 kg |
Czas dojrzewania |
5 min |
Czas otwarty |
30 min |
Czas korekcji |
20 min |
Czas gotowości do użycia |
4 h |
Minimalna grubość |
2 mm |
Maksymalna grubość warstwy |
15 mm |
Spływ |
≤0,5 mm |
Przyczepność |
≥1,0 N/mm2 |
Pełna wytrzymałość |
po 3 dniach |
Ruch pieszych/fugowanie |
po 24 godzinach |
Zużycie |
2-6 kg/m2 |
weber ZP414 Klej do płytek, cementowy, o podwyższonych parametrach, zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie otwartym, do zastosowań podlegających przepisom reakcji na ogień, do stosowania na ścianach i podłogach wewnątrz i na zewnątrz budynków. Typ i klasa: C2TE
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być nośne, stabilne, odtłuszczone i oczyszczone z mleczka cementowego, pyłów, kurzu, klejów i pozostałości zapraw, które mogą pogorszyć przyczepność. Podłoże należy naprawić i wyrównać. Nierówności do 15 mm można wyrównać za pomocą zaprawy weber ZP414.
Do napraw o grubości >15 mm, zaleca się stosować zaprawy do wyrównywania i napraw weber ZT601 lub weber ZT602. Naprawy powierzchni poziomych można przeprowadzać z użyciem podkładów podłogowych weber.floor.
Po naprawie i wyrównaniu podłoże pozostawić do stwardnienia na ok. 24 godziny.
W pomieszczeniach narażonych na wykraplanie pary wodnej, zaleca się zaimpregnować ściany płynem gruntującym weber.prim start. W strefach mokrych, w zależności od stopnia intensywności oddziaływania wody, zaleca się pokryć podłoże płynną folią uszczelniającą weber.tec 822. W miejscach połączeń ściana-ściana, ściana-podłoga, przejścia rur, należy zastosować taśmę uszczelniającą 120/70.
W przypadku podłoży o znacznej chłonności i/lub porowatości należy nałożyć 1-2 warstwy płynu gruntującego weber.prim start, a na podłoża gipsowe płynu głęboko penetrującego weber PG212. W przypadku klejenia na gładkie, nienasiąkliwe podłoże (istniejąca okładzina ceramiczna, lastryko), należy powierzchnię pokryć emulsją poprawiająca przyczepność weber.prim 803.
Przed przyklejaniem płytek w systemach ogrzewania podłogowego, należy wygrzać podłoże, włączyć instalację grzewczą na 24 godziny, po czym wyłączyć i odczekać do ostygnięcia.
Wilgotność jastrychów nie powinna przekraczać: cementowych - 4, 0%; anhydrytowych: 0, 5%, podłoży gipsowych- 1, 0% wagowo. W celu przyspieszenia prac oraz zmniejszenia zużycia zaprawy, na powierzchniach poziomych zaleca się stosowanie mas samopoziomujących Weber.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU
Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości czystej wody (7-7,5 l/25 kg zaprawy) i mieszać za pomocą mieszadła wolnoobrotowego do uzyskania jednorodnej masy, pozbawionej grudek. Po wymieszaniu pozostawić na około 5 minut i ponownie wymieszać. Przygotowana masa zachowuje swoje właściwości do około 4 godzin od rozmieszania.
WARUNKI PODCZAS STOSOWANIA I WIĄZANIA
Temperatura otoczenia i podłoża podczas wykonywania prac i 24 godziny po nich powinna wynosić od +5ºC do +25ºC.Prace należy wykonywać w suchych warunkach.
WSKAZÓWKI WYKONAWCZE
Zaprawę nanosić na podłoże gładką krawędzią pacy, wykonując warstwę kontaktową. Następnie rozprowadzać zaprawę krawędzią zębatą. Wielkość zębów pacy jest uzależniona od wielkości płytek.
Suche i czyste płytki należy układać na zaprawę maksymalnie do 30 minut od momentu nałożenia zaprawy na podłoże - przed pojawianiem się matowego „naskórka”. Przyklejać płytki, przyciskając mocno do zaprawy, jednocześnie lekko przesuwając. Prawidłowo ułożone płytki ścienne powinny być pokryte na spodniej powierzchni klejem w 80-90%. Powierzchnie poziome układać metodą kombinowaną, polegająca na pokrywaniu klejem zarówno podłoża jak i płytki, dla zapewnienia 100% pokrycia klejem jej spodniej powierzchni. Po przyklejeniu położenie płytki można skorygować jeszcze przez około 20 minut.
Nie układać płytek na styk. W zależności od wielkości płytek, potrzeb i upodobań estetycznych, pozostawić spoiny odpowiedniej szerokości, stosując krzyżyki dystansowe. Płytki spoinować po 24 godzinach. Do spoinowania zaleca się stosować zaprawy fugowe weber.fug 877.
W zastosowaniach na zewnątrz należy zapewnić spadek od ściany minimum 2%.
Do wykonania spadku można zastosować zaprawę weber ZT601, weber.floor 1000 lub weber.floor RAPID.
W miejscach występowania w podłożu dylatacji, szczelin skurczowych, połączeń prefabrykatów, należy wykonać dylatacje płytek. Dylatacje w podłożu muszą pokrywać się z dylatacjami w okładzinie ceramicznej. Pola większe niż 5x5m wewnątrz, należy również oddzielić szczelinami dylatacyjnymi. Rozstaw dylatacji strefowych na balkonach i tarasach, powinien wynosić 2-5m. Dylatacje strefowe, brzegowe, na połączeniach z innymi elementami budynku należy wypełniać elastycznymi masami na bazie silikonu, np. weber.fug 881 lub weber.fug 882.
Opakowanie worek 25 kg
Ilość opak. na palecie 42 worki Standard / paleta 1050 kg
Uwaga!
Cena dotyczy 1 sztuki w ilości pełnych palet np 1 paleta.
Warunki realizacji zamówienia i dostawy produktu: