Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Ogniochronna opaska pęczniejąca Multitube
Opis
Ogniochronna opaska pęczniejąca Multitube
Opaska Multitube to taśma polimerowa z domieszką grafitu i innych składników sprawiających że w montażu jest ona gładka i elastyczna a pod działaniem wysokiej temperatury zwiększa swoją objętość zamykając otwór wraz z rurą lub kablem na której jest nawinięta. Taśma w przekroju posiada kształt prostokątny i jest produkowana w kilku rozmiarach: 60 x 2,5 mm, 60 x 4 mm, 100 x 4,8 mm, 100 x 2,5 mm. Taśma jest zwijana w rolkę o różnej długości od 15 do 30 mb.
W przypadku Multitube jej wyjątkową cechą jest zamienność przekrojów. Przekroje taśmy są zamienne co oznacza że jeden przekrój może być zastąpiony innym przekrojem, zamienność przekrojów przedstawiono w tabelach na końcu rozdziału. Opaskę należy odciąć i dopasować do obwodu zewnętrznego rury, owinąć na rurze i ustalić za pomocą opaski elektrycznej (tzw. trytytka) lub samoprzylepnej uniwersalnej taśmy klejącej.
PRZEZNACZENIE:
Opaska Multitube jest przeznaczona do uszczelniania i zatrzymywania ognia w przejściach instalacyjnych rur palnych oraz metalowych bez lub w izolacji palnej, lub nie palnej oraz kabli przechodzących przez ściany lub stropy. Klasa odporności ogniowej od EI 30 do EI 180. Dodatkowe informacje znajdują się w
ETA15/0511.
DOKUMENTY WPROWADZAJĄCE PRODUKT
Europejska Aprobata Techniczna: ETA-15/0511, (2020-09-17)
Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych: 1488-CPR-0529/W
Atest higieniczny: BK/B/0178/01/2019
Europejska Deklaracja Właściwości Użytkowych: DoP M-008-1-2023-06-02
| PARAMETRY TECHNICZNE: |
| Klasa odporności ogniowej: do EI 180 C/U, U/C, C/C Reakcja na ogień: B-s2, d0 Kolor: ciemnografitowy Klasa środowiska: Z2 Zakres temperatury przechowywania: od +5°C do +30°C Okres trwałości do aplikacji: brak limitu, nie dłużej niż 24 miesiące Opakowanie handlowe: rolka 15 m i 30 m Wymiary liniowe: 2,5 x 60 mm | 4,0 x 60 mm | 4,8 x 100 mm |

Opinie o produkcie (0)
Komentarze lub opinie wyświetlane pod produktem pochodzą od klientów, którzy nabyli produkt w naszym sklepie lub też mogą pochodzić od osób, którzy nie nabyli wskazanego produktu w naszym sklepie. Nie weryfikujemy wpisów dokonywanych przez osoby komentujące nasze produkty. Mogą pochodzić od klientów zalogowanych jak i niezalogowanych. Wyświetlamy wszystkie opinie pozytywne i negatywne.
