52 323 05 50 /51 /53 /61 pn-cz 7:30-16:30, wt 7:30-17, pt 7:30-16
Producenci
Produkt dnia
Zaprawa do klinkieru z trasem Sopro KMT 402
Zaprawa do klinkieru z trasem Sopro KMT 402

cementowa z dodatkiem trasu do muro­wa­nia i fugowania murów z cegły klinkierowej Sopro KMT kolor jasnoszary

33,64 zł 27,35 zł
szt.
5 (Ilość ocen: 0)
Id: 1956
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Agregaty tynkarskie PFT

Czym są agregaty tynkarskie PFT

Ręczne nakładanie tynku – zwłaszcza na dużych powierzchniach – okazuje się nie tylko ciężką, mało wydajną, ale i bardzo pracochłonną czynnością. Odpowiedzią na te niedogodności są agregaty tynkarskie renomowanej niemieckiej firmy PFT, która od wielu lat zajmuje jedną z czołowych pozycji na światowym rynku budowlanym.

Agregat PFT

Czym są agregaty tynkarskie?

Agregat tynkarski to maszyna, która nie tylko automatycznie nakłada tynk na powierzchnię ściany, ale również służy do rozrabiania masy tynkowej oraz do jej transportu we właściwe miejsce. Jest to niezbędne urządzenie w każdej firmie budowlanej, zwłaszcza takiej, która zajmuje się wykańczaniem mieszkań, domów i innych budynków. A ponieważ agregaty tynkarskie występują w wersjach o różnym poziomie zaawansowania, stają się one także praktycznym elementem każdego warsztatu domowego, ułatwiając tym samym remont oraz skracając jego czas.

Czym wyróżniają się agregaty tynkarskie PFT?

Agregaty tynkarskie PFT przeznaczone są do suchych zapraw tynkarskich, które są mieszane oraz pompowane automatycznie i w sposób ciągły. Możemy stosować te urządzenia do wyrabiania i nakładania tynków, których receptura opiera się na gipsie, wapnie oraz cemencie. Agregat miesza taką suchą zaprawę z wodą, nadając tynkowi właściwą konsystencję – od razu gotową do zastosowania.

Agregaty tynkarskie PFT dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu każdy klient może znaleźć takie urządzenie, które najlepiej będzie spełniało faktyczne potrzeby. Jednak wszystkie agregaty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, wykorzystaniem nowoczesnych technologii, funkcjonalnością oraz niezawodnością.

Rodzaje agregatów tynkarskich PFT

Wśród agregatów tynkarskich PFT można wyróżnić kilka serii, w ramach których wyodrębnia się różne modele o szerokim zastosowaniu. Tym sposobem wymienić można:

  • agregaty tynkarskie z serii G 4,
  • agregaty tynkarskie z serii RITMO,
  • agregaty tynkarskie BOLERO.


Agregaty tynkarskie G 4 to najbardziej rozbudowana seria marki PFT, w której wyróżnić można aż 5 modeli urządzenia. Różnią się one między sobą przede wszystkim gabarytami, a tym samym wydajnością i mocą. Dla przykładu – wersja PFT G 4 Smart doskonale sprawdzi się w warsztacie domowym (ale nie tylko). Wydajność tego agregatu wynosi 22l/min, a urządzenie jest w stanie podać materiał na odległość do 50 m – dla porównania, model G 4 XL ma zasięg do 65 m.

Najmniejszym agregatem PFT jest model RITMO M. Nie oznacza to jednak, że jest to model o najmniejszych możliwościach. Składa się z trzech modułów – przeznaczonego do mieszania, pompowania oraz nakładania tynku (każdy moduł można stosować oddzielnie). Agregat ten ma także szerokie zastosowanie – nie tylko przy pracach wykorzystujących tynk wewnętrzny, ale i m.in. przy zaprawach renowacyjnych, masach szpachlowych, zaprawach do ościeżnic czy farbach dyspersyjnych.

Ciekawy jest również model PFT RITMO powercoat, którego mieszarka wykonana jest ze stali szlachetnej oraz gumy, co pozwala na wyjątkowo dokładne i szybkie roztarcie grudek i wytworzenie tym samym najwyższej jakości cienkowarstowego tynku.

Każdy model agregatu tynkarskiego PFT zasługuje na uwagę klientów. Ważne, by wybrać taki, którego moc, wydajność i funkcje dodatkowe są kompatybilne z faktycznymi potrzebami i oczekiwaniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium