52 323 05 50 /51 /53 /61 pn-cz 7:30-16:30, wt 7:30-17, pt 7:30-16
Producenci
Produkt dnia
Pojemnik na piasek i sól z tworzywa 80-120- 160 l
Pojemnik na piasek i sól z tworzywa 80-120- 160 l

 Dostępne kolory: żółty, niebieski, zielony, czerwony, szary Pojemniki przeznaczone są do składowania piasku, soli, sorbentu itp. Najczęściej stosowane do posypywania ulic, dróg lub jako zbiorniki przeciwpożarowe. Estetyczny wygląd ułatwia stosowanie w miejscach publicznych takich jak stacje benzynowe, przysta...

246,90 zł 200,73 zł
5 (Ilość ocen: 0)
Id: 30535
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Co należy wiedzieć o szklanych daszkach nad drzwi

 

Daszki nad drzwiami wejściowymi to element, który musi być wykonany z wytrzymałych materiałów. Wszystko dlatego, że produkt ten jest stale narażony na zmienne, i nierzadko surowe, warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też gotowe daszki – przeznaczone do samodzielnego i bardzo prostego montażu – najczęściej występują w wersji szklanej. Ale pod nazwą szkła kryje się często coś bardziej wytrzymałego, a dokładnie wyjątkowo twardy i niemalże niezniszczalny poliwęglan. Materiał ten jest odporny na złamania, pęknięcia oraz zarysowania (daszek musi odznaczać się odpowiednią odpornością zarówno na uderzenia, jak i na próby oderwania). Alternatywnie stosowane jest także szkło hartowane lub polimetakrylan metylu. Oczywiście szklane czy też poliwęglanowe jest tylko wypełnienie daszka, które umieszczone jest w stalowej, żeliwnej lub aluminiowej ramie konstrukcyjnej.


 Daszek z poliwęglanu

Jak montować daszki nad drzwiami


Sposób montażu daszków nad drzwiami wejściowymi jest z reguły bardzo prosty – często polega on po prostu na jednym prostym „kliknięciu”. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie jest konieczne do tego, by daszki szklane (oraz z wypełnieniem poliwęglanowym) zostały przymocowane w sposób trwały i bezpieczny.

 

Przede wszystkim należy zadbać o to, by powierzchnia, do której chcemy przymocować daszek, była odpowiednio przygotowana. W tym celu musi być ona gładka i pozbawiona zanieczyszczeń. Należy także zabezpieczyć kanały płyt odpowiednimi uszczelkami, by podczas montażu (i później) nie dostał się tam kurz, pył czy woda deszczowa. Ponadto ważne jest to, by zachować niezbędne piony i poziomy. Aby przymocować daszek potrzebny okaże się łącznik rozporowy. Ten może być wykonany z różnych tworzyw, które dobiera się, uwzględniają materiał, z jakiego składa się ściana. Ponadto bierze się pod uwagę przewidywane obciążenie. Zaleca się, by jeden daszek był mocowany na przynajmniej trzech łącznikach rozporowych. Ważne jest to, by nie stosować standardowych łączników w sytuacji, kiedy ściana, do której ma zostać przymocowany daszek, posiada izolację lub listwy elewacyjne.

 

Daszki bez ramy konstrukcyjnej

 

Producenci mają także do zaoferowania daszki szklane nad drzwi, które nie posiadają ramy konstrukcyjnej. W takim, przypadku tafla (wypełnienie) mocowane jest bezpośrednio do ściany nośnej. A do tego działania potrzebne są specjalne łączniki punktowe.

 

Zasady bezpieczeństwa daszków szklanych


Stosując lekkie daszki z wypełnieniem z poliwęglanu lub szkła hartowanego, należy ściśle przestrzegać zaleceń producentów, które mówią, że nie są one przeznaczone do tego, by udźwignąć masę ciała człowieka. Ponadto, zimą należy regularnie usuwać zalegający na nich śnieg, gdyż daszki te mogą załamać się pod jego wpływem (to samo dotyczy brył lodu wiszących nad daszkiem). Koniecznie też należy zapoznać się z przeznaczeniem danego daszka lekkiego. W większości przypadków są one przystosowane jedynie do budynków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych i użyteczności publicznej, o ile nie mają one więcej niż dwie kondygnacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium