ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wybieramy karuzelę na plac zabaw 0

Plac zabaw to miejsce, które powinno dostarczyć każdemu dziecku mnóstwo radości – bez względu na wiek młodego uczestnika. Jednym z elementów, które uwielbiają dzieci, są karuzele. A różnorodność tych produktów sprawia, że każde dziecko może znaleźć kręcącą się atrakcję idealną do swojego wieku oraz stopnia rozwoju psychofizycznego. Dodatkowym atutem współcześnie dostępnych na rynku karuzeli jest ich atrakcyjna forma wizualna – produkty te są kolorowe, mają ciekawe kształty i urozmaicone formy korzystania.

Karuzela

Jeśli organizujemy przydomowy plac zabaw dla własnego dziecka, warto wybrać karuzelę uniwersalną, z której dziecko będzie chętnie korzystać przez kilka lat. Można też co jakiś czas zmieniać karuzelę na nową, podwyższając tym samym stopień zaawansowania jej możliwości. W przypadku większych placów zabaw dobrze jest zamontować kilka rodzajów karuzeli tak, by każde dziecko chętnie i bez strachu mogło skorzystać z takiej szalonej atrakcji.

 

Czym powinna charakteryzować się dobra karuzela

Bez względu na rodzaj karuzeli koniecznie musimy upewnić się, czy wybrany przez nas produkt jest bezpieczny dla użytkowników. Przede wszystkim należy w tym celu sprawdzić, czy posiada on odpowiednie atesty. Po drugie, ważny jest materiał wykonania. Karuzele są najczęściej metalowe. Jest to może mniej zdrowy materiał niż naturalne drewno, ale na pewno bardziej solidny i wytrzymały na uszkodzenia. Upewnijmy się, że konstrukcja została pomalowana ekologiczną farbą. O ile na materiał szkieletu karuzeli raczej wpływu nie mamy, o tyle możemy poszukać takich modeli, które mają np. wygodne drewniane siedzenia.

 

Rodzaje karuzeli

Przeglądając katalogi z dostępnymi na rynku karuzelami przeznaczonymi na place zabaw dla dzieci, można zauważyć dziesiątki – jeśli nie setki – przeróżnych i zawsze kolorowych produktów. Można jednak spróbować wyodrębnić wśród nich kilka grup – rodzajów karuzeli dziecięcych. Oto one:

  • karuzela równoważna – jest to nowoczesna i oryginalna forma - kompilacja karuzeli z dwuosobową huśtawką równoważną (huśtawka ma możliwość obrotu o 3600). Montując tę atrakcję, zyskuje się więc dwie zabawki. Taka karuzela przeznaczona jest dla starszych dzieci,

  • karuzela kołowa – jest to tradycyjna forma karuzeli, której konstrukcja opiera się na kole wykonanym z mocnej blachy. Dziecko jedną nogę opiera na kole, drugą odpycha się od ziemi. Produkt posiada oczywiście rożnego rodzaju barierki i inne elementy przeznaczone do trzymania. Karuzela może też być wyposażona w siedzenia, wówczas zabawka najczęściej musi być obsługiwana przez osobę trzecią, która kręci karuzelą,

  • karuzela krzyżowa – to także rodzaj tradycyjnej karuzeli. Jej konstrukcja opiera się na skrzyżowanych rurach metalowych, które na zakończeniu swoich ramion mają przymocowane siedzenia. Dzieci mogą kręcić się, odpychając się od ziemi nogami, ale karuzelę może też wprowadzać w ruch osoba trzecia,

  • karuzela pionowa – to nowoczesna forma karuzeli przeznaczona dla starszych i bardziej odważnych dzieci. Użytkownik kręci się na niej w pozycji stojącej. Karuzela składa się z mocnego okrągłego podestu przymocowanego do pionowej rury, wokół której kręci się ów podest.

 

Polecamy kategorie: 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium