ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Ekologiczne kotły na ekogroszek 0

 

Mianem ekogroszku określa się paliwo stałe, pozyskiwane z węgla kamiennego lub brunatnego i przeznaczone do wykorzystywania w kotłach retortowych. Ważne, aby węgiel ten był wysokokaloryczny i odznaczał się niską zawartością siarki, małą wody i substancji niepalnych, a także niską spiekalnością.

Kotły na ekogroszek

Ekogroszek produkowany jest w postaci niewielkich ziaren o rozmiarach od 5 do 25mm, co pozwala na stosowanie go w piecach z automatycznymi podajnikami. Niesie to za sobą oczywiście zwiększony komfort użytkowania. W przypadku pieców tradycyjnych, opalanych węglem czy drewnem, konieczne jest ręczne uzupełnianie zapasów surowca. Tu natomiast jednorazowy załadunek wystarcza na kilka godzin lub nawet dni ciągłej pracy kotła, w zależności od intensywności opalania.

Zalety kotłów na ekogroszek

Wygoda korzystania z tego typu pieców sięga jednak dalej – są one łatwe w montażu oraz czyszczeniu, do tego pracują w sposób cichy i bezawaryjny. Ekonomiczne spalanie opału jest z kolei argumentem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oszczędność przy jednoczesnej funkcjonalności.

Kolejnym plusem jest fakt, że spalanie odbywa się w sposób ciągły. Powoduje to, że – w porównaniu do tradycyjnych kotłów węglowych – oszczędność dochodzi nawet do połowy, zaś precyzyjne utrzymywanie nastawionej temperatury w instalacji centralnego ogrzewania pozwala nam cieszyć się ciepłem przez cały czas.

Przyjazne środowisku

Kotły na ekogroszek nie bez powodu także uważane są za bardziej ekologiczne od swoich starszych, klasycznych konkurentów. Tutaj proces spalania odbywa się bowiem bezdymnie, emisja szkodliwych spalin zaś jest wielokrotnie niższa od dopuszczalnej normy. Wszystko to sprawia, że są one bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i zdrowia człowieka.

Dobry opał to podstawa

Decydując się na zakup kotła na ekogroszek musimy pamiętać, aby później dobierać do niego opał najwyższej jakości. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać się wówczas do sprawdzonych dostawców. W przeciwnym razie może dojść do obniżenia sprawności oraz stałopalności naszego kotła, co z kolei może uszkodzić cały mechanizm i pozbawić nas dostępu do ciepła.

Polecamy kategorie produktów:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium