Złoty Płatnik
do kasy suma: 0,00 zł
  52 323 05 50 /51 /53 /61 pn-cz 7:30-16:30, wt 7:30-17, pt 7:30-16
  52 323 05 50 /51 /53 /61 pn-cz 7:30-16:30, wt 7:30-17, pt 7:30-16
Producenci
Produkt dnia
 Fontanna Kefalonia FineCrete JURAND
Fontanna Kefalonia FineCrete JURAND

Oferujemy fontannę Kefalonia wykonaną w technologii FineCrete. Ze względu na ręczną technologię produkcji, wymiary mogą się różnić o max ±5%. Prosimy o wybór żądanego stylu przez zaznaczenie w oknie: styl – wybierz W ceny fontann nie jest wliczony os...

3 826,00 zł 3 110,57 zł
5 (Ilość ocen: 0)
Id: 30788
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Trwały komin za normalne pieniądze
Trwały komin za normalne pieniądze

Odprowadzają produkty spalania paliw ciekłych, gazowych i stałych. Kominy, bo o nich mowa, znajdują się na większości dachów domów jedno- i wielorodzinnych. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę i który jego rodzaj wybrać, gdy chcemy postawić go samodzielnie.

Budując komin, powinniśmy wykończyć go tak, aby nie był tylko ozdobą, ale spełniał swoje zadanie przez wiele lat. Musi być więc przede wszystkim szczelny i zapewniać odpowiedni ciąg, który skutecznie odprowadzać będzie produkty spalania. Wybierając dany system, należy dostosować go do konkretnego źródła ciepła.
Systemy kominowe KNM przeznaczone są do współpracy z urządzeniami grzewczymi opalanymi paliwem stałym. Są one odporne na pożary sadzy, działanie kwasów i korozję. Ich zaletą jest nowoczesność, łatwość w montażu, a przede wszystkim cena.
Trwały i uniwersalny system zapewnią nam także kominy systemowe z kamionką. Wznosić je można nie tylko w trakcie budowy domu, ale także w późniejszych pracach modernizacyjnych. Komin z wkładem ceramicznym może być jednokanałowy do odprowadzania spalin lub dwukanałowy, mający przewód wentylacyjny. Rozwiązanie to jest pożądane w przypadku, gdy współpracować ma z kominkiem lub kotłem zlokalizowanym w innym pomieszczeniu. System ceramiczny nadaje się do pracy z kotłami opalanymi zarówno paliwami stałymi, jak i gazem lub olejem. Produkt ten, podobnie jak systemy kominowe KNM, jest wysoko kwasoodporny.
Aby nasz komin wyglądał estetycznie, należy pomyśleć o systemowych pustakach kominowych. Wykonane są one z lekkiego betonu i przeznaczone są do budowy kominów wielowarstwowych lub stalowych, jako obudowa zewnętrzna. Produkt ten mrozo- i ognioodporny. Dużym jego plusem jest także waga i łatwość montażu.
Jeszcze do niedawna na dachach królowały kominy wykorzystujące gliniano-szamotową rurę czy odprowadzające spaliny przez komin ceglany. W ostatnim czasie na rynku można zaobserwować popyt na produkty proekologiczne. Nowoczesne kominy do domu, takie jak KNM czy z wkładem kamionkowym, stają się nie tylko pożądanym, ale także tanim i funkcjonalnym rozwiązaniem na lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium