ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Pracować bez pyłów i kurzu 0
Pracować bez pyłów i kurzu

Każdego roku na rynku pojawia się coraz większa oferta przemysłowych odkurzaczy. Ich ceny wahają się od ponad 200 do nawet kilku tysięcy złotych. Wybierając ten najodpowiedniejszy dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Najistotniejszym aspektem przy wyborze takiego urządzenia jest przepływ powietrza. Najczęściej określany jest on w litrach na minutę. Im wartości są większe, tym lepiej. Odkurzacze te pozwolą utrzymać miejsce pracy w porządku i komforcie, bez unoszącego się pyłu.
Dużą niezawodnością działania szczycą się odkurzacze do elektronarzędzi. Urządzenia wyposażone w dodatkowe gniazdo wtykowe umożliwiają współpracę ze szlifierką do gipsu, drewna czy lakierów. Precyzyjne oczyszczanie zapewni bogaty zestaw akcesoriów, m.in. końcówka szczelinowa do miejsc trudnodostępnych. Wiele z podobnych odkurzaczy automatycznie wykrywa podłączone narzędzia, a po ich wyłączeniu pracuje jeszcze kilka sekund, by odsysać zalegający w wężu i rurze pył.
Zastosowanie w pracach remontowo-budowlanych z pewnością znajdzie odkurzacz do gipsu Dedra, przeznaczony do szlifierek do gładzi gipsowych. Narzędzie typu DED6602 wyposażone zostało w filtr wodny. Jak pokazały testy, w swojej pracy skutecznie usuwa ono zanieczyszczenia tak drobne, jak urobek.
Chcąc szlifować gładzie odkurzaczem, powinniśmy mieć pod ręką odkurzacz do „żyrafy”, czyli dedykowanej tym pracom szlifierki. To specyficzne elektronarzędzie przeznaczone zostało do pracy w większych pomieszczeniach. W przypadku wysokich sufitów należy pomyśleć o urządzeniu eliminującym konieczność pracy z drabiny. Przy tych działaniach wystarczy rozsunąć jej teleskopowe umocowanie, by zyskać dodatkową długość roboczą.
Odpylanie prac szlifierskich przy pomocy dedykowanego im urządzenia z dużą pewnością pozwala nam zaoszczędzić czas i osiągnąć o wiele lepszy efekt końcowy niż ten, w przypadku szlifowania ręcznego. Pozwalając sobie na odrobinę luksusu miejscu pracy, zadbamy jednocześnie o własne zdrowie. Nikt przecież w ciągłym pyle i kurzu pracować nie chce, a przede wszystkim nie powinien.

Polecamy kategorie produktów:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium