ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Odśnieżarka spalinowa czy elektryczna – którą wybrać, aby odpowiednio przygotować się na zimę? 0
Odśnieżarka spalinowa czy elektryczna – którą wybrać, aby odpowiednio przygotować się na zimę?

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli odśnieżarek, które pozwolą na szybkie, komfortowe i wydajne pozbycie się śniegu. Zatem co będzie lepszą inwestycją – odśnieżarka spalinowa czy elektryczna? Jak wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania i sprawdzi się nawet w trudnych warunkach?

Odśnieżarki elektryczne – charakterystyka i najważniejsze zalety

Warto wiedzieć, że ze względu na swoją charakterystykę odśnieżarki elektryczne są przeznaczone w dużej mierze na własny użytek, ponieważ z uwagi na rodzaj zasilania ma ona zasięg ograniczony kablem i odległością źródła zasilania. Dobrze również wiedzieć, że modele elektryczne są nieco mniej wydajne niż odśnieżarki spalinowe, ponieważ wyposażone są w silniki o mniejszej mocy. Tak więc odśnieżarki elektryczne sprawdzą się przede wszystkim do odśnieżania niewielkich powierzchni, przykładowo do przydomowej ścieżki i podjazdu.

Odśnieżarka elektryczna spokojnie poradzi sobie nawet z trzydziestocentymetrową pokrywą śnieżną, jeśli nie będzie ona zbyt mokra i zmarznięta. Ponadto charakteryzuje ją absolutny komfort pracy, gwarantując sprawne manewrowanie i łatwe prowadzenie. Jest lekka, dzięki czemu odśnieżanie będzie przyjemną czynnością, którą spokojnie będą mogły wykonywać też osoby starsze. Odśnieżarki elektryczne dotrą niemal w każde miejsce, nie wydzielają spalin, pracują cicho, a ich konserwacja nie sprawia większych problemów.

To wszystko powoduje, że elektryczne odśnieżarki i zamiatarki cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród osób prywatnych, szukających urządzeń do odśnieżania własnej posesji.

Odśnieżarka spalinowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Dobrze wiedzieć, że odśnieżarki spalinowe są już bardziej zaawansowanymi i zróżnicowanymi między sobą urządzeniami, które mogą zaspokoić odmienne potrzeby. Na rynku dostępne są małe modele, które są adresowane do użytku domowego – ich funkcjonalność i możliwości będą zbliżone lub lepsze od modeli elektrycznych. Co ważne, odśnieżarki spalinowe mają większą masę i gabaryty, co sprawia, że trudniej się nimi manewruje.

Gwarantują jednak większą szerokość pracy – od pięćdziesięciu centymetrów wzwyż, dzięki czemu jednorazowo można usunąć śnieg na większym obszarze. Nie będziemy też ograniczeni długością kabla i oddaleniem od źródła zasilania, co pozwoli na odśnieżanie bardziej rozległego obszaru. Szczególną popularnością cieszy się odśnieżarka spalinowa Lider KZO6561L.

Zatem odśnieżarka spalinowa czy elektryczna? Do odśnieżania posesji prywatnej, w tym ścieżki, podjazdu czy niewielkiego fragmentu chodnika najczęściej wybierane są modele elektryczne, natomiast na terenie firm, przedsiębiorstw czy w przestrzeni publicznej najczęściej wykorzystuje się modele spalinowe. 

Polecamy:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium