ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zastosowanie pompy do betonu na placu budowy 0
Zastosowanie pompy do betonu na placu budowy

Na placu budowy wykorzystuje się wiele różnego rodzaju sprzętu, często bardziej profesjonalnego i specjalistycznego. Wśród niego można z pewnością spotkać pompy do betonu, które odpowiadają za jedno z ważniejszych zadań w takim miejscu – jest to skuteczny i bezpieczny transport oraz pompowanie betonu w obrębie placu. Dzięki temu może on być wykorzystywany do robót budowlanych. Są to więc niezwykle przydatne urządzenia. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, szczególnie, jeśli w niedługim czasie czeka nas zakup, wypożyczenie lub praca na tego typu sprzęcie, jak pompy do betonu. Mixokret jako producent nie bez powodu jest uznawany za czołowego dostawcę niezawodnych rozwiązań z tego zakresu, dlatego niektóre kwestie omówimy właśnie na jego przykładzie.

Jak działają pompy do betonu?

Dobrze jest znać podstawowe zasady działania pomp do betonu, które nie są zbyt skomplikowane. Mieszanka betonowa wsypywana jest do kosza zasypowego, a następnie kierowana przez mieszadła w stronę zaworu zasuwy zwrotnej. Zasysa on beton do tłoków roboczych poprzez układ roboczy oraz za sprawą napędu. W tym samym czasie cylindry hydrauliczne kierują mieszankę w stronę rurociągu, który jest umieszczony na wysięgu.

Oprócz specjalistycznego sprzętu bardzo ważny jest specjalista, który będzie obsługiwał pompy do betonu i miał doświadczenie w operowaniu ich ramieniem. Jak podkreśla nawet sam producent Miksokret, tylko wtedy wykonywanie robót na placu budowy będzie wydajne, bezpieczne i zgodne ze sztuką. Warto więc nie tylko zainwestować w dobrej jakości sprzęt, ale i odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

Pompy do betonu – najważniejsze informacje

Nie każdy może zdawać sobie sprawę, jak bardzo potrzebnym, praktycznym i specjalistycznym sprzętem są pompy do betonu. To właśnie one umożliwiają transport betonu na plac budowy w takiej formie, aby później mógł być bez przeszkód wykorzystany do wylania zgodnie z planem. Co ważne, na przestrzeni lat i rozwoju coraz to nowszych technologii opracowano bardziej wydajne i dopasowane do potrzeb ekip budowlanych układy cylindryczne z zasuwami zwrotnymi, ich działanie uległo więc zmianie.

Ogromny postęp widać najlepiej po ofercie czołowych producentów, takich jak Miksokret. Obecnie proponują swoim klientom wiele rodzajów pomp, które przede wszystkim pozwalają na dopasowanie konkretnego sprzętu pod planowane prace budowlane. Najważniejszymi czynnikami, jakie bierze pod uwagę firma Mixokret, tworząc swoje pompy do betonu jest wielkość placu budowy, planowane prace i oczekiwana wydajność, a także moc jej działania.

To z kolei sprawia, że Miksokret na przestrzeni lat zapracował na miano czołowego producenta, który dostarcza na rynek sprawdzone, niezawodne i nowoczesne urządzenia, które są dopasowane do potrzeb ekip budowlanych. Nic więc dziwnego, że pompy do betonu Mixokret cieszą się tak dużą popularnością. Osoby zainteresowane będą mogły znaleźć je w ofercie naszego sklepu internetowego.

Polecamy też:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium