ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Agregat malarski – co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiedni agregat do malowania? 0
Agregat malarski – co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiedni agregat do malowania?

Kiedyś wszystkie prace remontowo-naprawcze musiały być wykonywane ręcznie z pomocą podstawowych narzędzi technicznych, które sprawiały, że cały proces bardzo się dłużył. Obecnie na szczęście do dyspozycji mamy nowoczesne i bardziej zaawansowane narzędzia, które zwiększają nie tylko wydajność i efektywność pracy, ale także komfort osób z nich korzystających. Do takich maszyn z pewnością należy agregat malarski, który znacznie ułatwia i przyśpiesza malowanie różnego rodzaju powierzchni. Będzie przydatny nie tylko do zastosowań służbowych i przemysłowych, ale i we własnym gospodarstwie domowym. Zanim zdecydujemy się na agregat malarski, warto dowiedzieć się o nim nieco więcej, aby finalny wybór odpowiadał wszystkim naszym potrzebom i wymaganiom. Jak zatem wybrać dla siebie odpowiedni model? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Agregat malarski – jak działa i kiedy warto się na niego zdecydować?

Na samym początku warto przypomnieć, że agregat malarski jest zaawansowanym urządzeniem wykorzystywanym do malowania hydrodynamicznego różnego rodzaju powierzchni – tłoczy i spręża farbę bez użycia powietrza. Jest ona rozpylana strumieniem o ustalonej szerokości i wysokości pod dużym ciśnieniem.

Dzięki temu możemy w szybki, prosty i wydajny sposób rozpylić farbę na danej powierzchni bez większych jej strat. Zatem agregat hydrodynamiczny jest dużo bardziej komfortowym i efektownym sposobem niż ręczne malowanie, nie powoduje również unoszenia się mgiełki w pomieszczeniu, co ma miejsce w przypadku pistoletów powietrznych.

Agregat do malowania natryskowego będzie dla nas dobrym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy prywatnie lub służbowo malować różnego rodzaju powierzchnie przynajmniej raz-dwa razy w roku – wtedy inwestycja na pewno się nam opłaci.

Jak wybrać odpowiedni agregat do malowania natryskowego?

Warto wiedzieć, że agregat hydrodynamiczny może występować w dwóch wersjach – membranowej oraz tłokowej. W pierwszym przypadku urządzenie to najlepiej sprawdza się do okazjonalnego, niedużego zastosowania w warunkach domowych, kiedy nie będziemy aż tak bardzo zwracali uwagi na jego wydajność i tempo pracy. Jeśli natomiast chcemy wykorzystywać go częściej i bardziej intensywnie, powinniśmy zdecydować się na agregat malarski tłokowy, który jest bardziej wydajny i ma szersze zastosowanie (przykładowo może być również używany do rozprowadzania masy szpachlowej).

Agregat do malowania natryskowego może różnić się również wielkością dyszy, która powinna być dopasowana do rodzaju farby, jaką zamierzamy używać. Dysze o wielkości przeznaczone są do:

  • między 0,009’’ a 0,013’’ – farb poliuretanowych,
  • 0,015’’ – farb olejnych,
  • 0,017’’ – farb akrylowych i gruntów,
  • 0,021’’ – farb lateksowych,
  • 0,025’’ – farb epoksydowych.

Wybierając agregat hydrodynamiczny należy jedynie pamiętać, że nie można dowolnie zmieniać w nim dysz na większą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie pompy.

Jeśli szukają Państwo pomocy w wyborze odpowiedniego agregatu malarskiego zapraszamy do kontaktu – nasi eksperci z chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium