ARTBUD Materiały budowlane
Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Czy warto kupić agregat malarski? 0
Agregat malarski – co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiedni agregat do malowania?

Co to jest agregat malarski? 

Agregat malarski to specjalistyczne urządzenie, które jest wykorzystywane do malowania natryskowego. Działa na zasadzie natrysku, co oznacza, że farba jest rozpylana na powierzchnię pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu malowanie jest nie tylko szybsze, ale także bardziej równomierne, co przekłada się na lepszą jakość wykonania.

Agregat malarski składa się z kilku głównych części. Najważniejszą z nich jest pompa, która odpowiada za dostarczanie farby do dyszy. Pompa może być napędzana ręcznie, elektrycznie lub za pomocą silnika spalinowego. Kolejnym ważnym elementem jest dysza, przez którą farba jest rozpylana. Dysze mogą mieć różne rozmiary i kształty, co pozwala na dostosowanie natrysku do konkretnego zadania. Agregat malarski może być również wyposażony w różnego rodzaju filtry i regulatory, które pozwalają na kontrolę ciśnienia i ilości rozpylanej farby.

Działanie agregatu malarskiego polega na tym, że farba jest najpierw zasysana z pojemnika przez pompę, a następnie przepompowywana do dyszy, gdzie jest rozpylana pod dużym ciśnieniem. Agregat malarski nie tylko ułatwia prace malarskie. To także narzędzie, które pozwala na osiągnięcie profesjonalnych efektów równomiernego malowania. Dzięki precyzyjnemu rozpylaniu farby, agregat malarski pozwala na uzyskanie gładkiej i jednolitej powierzchni, bez smug i przebarwień. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoką jakość wykonania i efektywność pracy.

Agregat do malowania ścian lepiej kupić czy wypożyczyć?

Decyzja o zakupie czy wypożyczeniu agregatu malarskiego zależy od wielu czynników. Jeżeli planujesz jednorazowe prace malarskie w zaciszu własnego domu, wypożyczenie urządzenia może być bardziej opłacalne. Jeżeli natomiast regularnie wykonujesz prace malarskie, zakup własnego agregatu do malowania ścian może okazać się lepszą inwestycją, która szybko się zwróci dzięki znacznemu usprawnieniu całego procesu. Agregat malarski to także dobra inwestycja na przykład dla wspólnoty mieszkaniowej, w której raz na jakiś czas ktoś decyduje się na prace remontowe. 

Agregat do malowania natryskowego do profesjonalnego użytku

Agregaty malarskie do malowania natryskowego przeznaczone dla profesjonalistów oznaczają się wysoką wydajnością i mocą, co często przekłada się na nieco wyższą cenę. Urządzenia mają za zadanie pracować niezawodnie przez długi czas. Dzięki nim malowanie dużych powierzchni staje się znacznie prostsze i szybsze. Maszyny do malowania natryskowego gwarantują równomierne pokrycie powierzchni farbą, co przekłada się na wysoką jakość wykonania. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego agregatu malarskiego zależy od indywidualnych potrzeb. Zastanów się, jakie są twoje oczekiwania i jakie zadania ma spełniać urządzenie, a następnie dokonaj świadomego wyboru. 

Jak wybrać odpowiedni agregat do malowania natryskowego?

Warto wiedzieć, że agregat hydrodynamiczny może występować w dwóch wersjach – membranowej oraz tłokowej. W pierwszym przypadku urządzenie to najlepiej sprawdza się do okazjonalnego, niedużego zastosowania w warunkach domowych, kiedy nie będziemy aż tak bardzo zwracali uwagi na jego wydajność i tempo pracy. Jeśli natomiast chcemy wykorzystywać go częściej i bardziej intensywnie, powinniśmy zdecydować się na agregat malarski tłokowy, który jest bardziej wydajny i ma szersze zastosowanie (przykładowo może być również używany do rozprowadzania masy szpachlowej).

Agregat do malowania natryskowego może różnić się również wielkością dyszy, która powinna być dopasowana do rodzaju farby, jaką zamierzamy używać. Dysze o wielkości przeznaczone są do:

  • między 0,009’’ a 0,013’’ – farb poliuretanowych,
  • 0,015’’ – farb olejnych,
  • 0,017’’ – farb akrylowych i gruntów,
  • 0,021’’ – farb lateksowych,
  • 0,025’’ – farb epoksydowych.

Wybierając agregat hydrodynamiczny należy jedynie pamiętać, że nie można dowolnie zmieniać w nim dysz na większą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie pompy.

Jeśli szukają Państwo pomocy w wyborze odpowiedniego agregatu malarskiego zapraszamy do kontaktu – nasi eksperci z chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy też do sprawdzenia podobnych kategorii produktów:

Po więcej poradników zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium